Zrzeszenie        Statut        Kalendarz imprez        Projekty        Partnerzy        Kontakt


Aktualności

Mistrzostwa Świata w parakajakarstwie03.09.2019
W dniach 21-25 sierpnia 2019 r, odbyły się w Szeged (Węgry)Mistrzostwa Świata w sprincie kajakowym, w których brali udział zarówno zawodnicy pełnosprawni, jak również niepełnosprawni, którzy po raz pierwszy mogli zdobywać kwalifikacje na Igrzyska Olimpijskie oraz Paraolimpijskie – Tokyo’2020.

W zawodach uczestniczyli zawodnicy zielonogórskiego „Start-u” Kamila Kubas i Mateusz Surwiło, członkowie kadry narodowej. Kamila na dystansie 200m z czasem 55,62 zajęła ostatecznie 11miejsce, startując po wcześniejszej, kontrowersyjnej reklasyfikacji medycznej w klasie KL2, z zawodniczkami bardziej sprawnymi. Stara się dorównać czołówce światowej.

Na tym samym dystansie startował Mateusz w swojej klasie KL3 , najbardziej licznej , gdyż 31 osobowej. Po eliminacjach, półfinałach w finale B zajął 2 miejsce uzyskując czas 42, 77 , a w swojej klasie również 11 miejsce. Niestety nie udało się tym razem naszym zawodnikom zakwalifikować się do najważniejszej imprezy sportowej, jaką są Igrzyska Paraolimpijskie. Mają szanse na to w przyszłym roku podczas Mistrzostw Świata. Przed nimi rok ciężkiej pracy, życzymy Im dużo wytrwałości, wierzymy w to, że ten najważniejszy cel osiągną.


Powrót