Zrzeszenie        Statut        Kalendarz imprez        Projekty        Partnerzy        Kontakt


Aktualności

Medale zielonogórskiego strzelca w Pucharze Świata Osób Niepełnosprawnych31.07.2019
W dniach 22-31 lipca 2019r w chorwackim Osijek odbył się World Shooting Para Sport World Cup Osijek 2019, w którym uczestniczyła 7-osobowa reprezentacja Polski w tym zawodnik Zrzeszenia Sportowo-Rehabilitacyjnego „Start” Zielona Góra – Szymon Sowiński wraz z trenerem Markiem Maruchą.

Szymon Sowiński zaprezentował doskonałą formę podczas tak prestiżowych zawodów sportowych zdobywając 3 medale indywidualne ( złoto i dwa razy brąz ).

W konkurencji P5 – pistolet standard, która jest dyscypliną nieparaolimpijską Szymon Sowiński zdobył złoty medal z wynikiem 361 punktów. W konkurencjach paraolimpijskich zawodnik zdobył: w P1- pistolecie pneumatycznym brązowy medal – z wynikiem (561 pkt., finał 212,2 pkt.), w konkurencji P3 – pistolet sportowy - brązowy medal z wynikiem (557 pkt. finał 20 pkt.). W konkurencji P4 – pistolet dowolny nasz zawodnik uplasował się poza finałem zdobywając 524 pkt.

Uzyskane przez Szymona Sowińskiego wyniki przyczyniły się do zdobycia przez reprezentację Polski 3 medali drużynowo w poszczególnych konkurencjach.:
P5 pistolet standard srebrny medal drużynowo z wynikiem 1007 pkt. w składzie Szymon Sowiński (START Zielona Góra), Kacper Pierzyński (START Gorzów Wlkp), Filip Rodzik (Skorpion Polkowice). P1 - pistolet pneumatyczny - brązowy medal drużynowo z wynikiem 1658 pkt. w składzie Szymon Sowiński (START Zielona Góra), Filip Rodzik (Skorpion Polkowice), Kacper Pierzyński (START Gorzów Wlkp), P4 - pistolet dowolny - brązowy medal drużynowo w składzie: Szymon Sowiński (START Zielona Góra), Kacper Pierzyński (START Gorzów Wlkp), Sławomir Okoniewski ( START Szczecin).

Starty naszego zawodnika pokazują jego dobrą formę oraz są gwarantem sukcesów podczas zbliżających się Mistrzostw Świata Niepełnosprawnych w strzelectwie sportowym, które odbędą się w październiku w Sydney w Australii.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Powrót