Zrzeszenie        Statut        Kalendarz imprez        Projekty        Partnerzy        Kontakt


Aktualności

Obóz Sportowo - Integracyjny dla Osób Niepełnosprawnych 201927.07.2019
Członkowie Zrzeszenia Sportowo Rehabilitacyjnego Start w Zielonej Górze w dniach 13–20 lipca 2019r uczestniczyli w Obozie Sportowo- Integracyjnym dla Osób Niepełnosprawnych, który odbył się w Pustkowie (woj. Zachodniopomorskie). W obozie wzięło udział 20 osób, w tym 16-stu niepełnosprawnych sportowców trenujących na co dzień w różnych sekcjach oraz 2 osoby z kadry merytorycznej i 2 wolontariuszy.

W Pustkowie zawodnicy mieli możliwość wspólnego uczestniczenia w prowadzonych zajęciach sportowych w następujących dyscyplinach: piłce siatkowej, bocci i pływaniu, które odbywały się na obiektach sportowych Ośrodka Wypoczynkowo - Rehabilitacyjnego "ZEM-TOURIST": odkrytym basenie pływackim, salach i boiskach.

Zawodnicy doskonalili umiejętności sportowe i poprawiali sprawność fizyczną przygotowując się do udziału w zawodach sportowych różnej rangi, zdobywali również nowe umiejętności związane z dyscyplinami sportowymi, z którymi nie mają na co dzień do czynienia. Poprawa sprawności fizycznej, zwiększenie samodzielności, sprawdzenie swoich umiejętności w innych dyscyplinach sportu oraz możliwość trenowania wspólnie z zawodnikami odnoszącymi liczne sukcesy na arenie krajowej i międzynarodowej to tylko kilka z wielu korzyści, które osiągnęli uczestnicy obozu w trakcie jego trwania.

Podczas obozu odbywały się także zajęcia mające charakter integracyjny: ogniska, zawody rekreacyjne, gry zespołowe. Udział w obozie sportowym oprócz podniesienia poziomu sportowego, był okazją na lepsze wzajemne poznanie się i wspaniałym sposobem skutecznej integracji w atmosferze pełnej akceptacji.

Projekt został dofinansowany przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Zielonej Górze ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.


Powrót