Zrzeszenie        Statut        Kalendarz imprez        Projekty        Partnerzy        Kontakt

Medale zielonogórskich parakajakarzy podczas Mistrzostw Polski26.07.2019
W dniach 18-20 lipca 2019r. na torach kajakowych poznańskiej Malty odbyły się 8 Mistrzostwa Polski w Parakajakarstwie. Zrzeszenie Sportowo-Rehabilitacyjne ”Start” w Zielonej Górze, reprezentowali członkowie kadry narodowej: Kamila Kubas oraz Mateusz Surwiło, podopieczni trenerów: Jana Durczaka i Macieja Wyszkowskiego.

Zawodnicy zaprezentowali wysoki poziom i zakończyli zawody na medalowych pozycjach. Mateusz Surwiło w kategorii open(kl.1,2,3) na dystansie 200m z czasem 41,901 pokonując przeciwników z dominującą przewagą uplasował się na I pozycji i zdobył tytuł Mistrza Polski.

Kamila Kubas na dystansie 200m. również w kategorii open (kl.2,3) zajęła II miejsce z czasem 57,961 zdobywając srebrny medal.

Osiągnięcia naszych zawodników pokazują ich ogromny potencjał i są doskonałym sprawdzeniem ich umiejętności przed zbliżającymi się Mistrzostwami Świata, które odbędą się w dniach 22-25 sierpnia 2019 w Szeged na Węgrzech.

Serdecznie gratulujemy naszym zawodnikom doskonałych startów i życzymy im dalszych sukcesów sportowych.

Zdjęcia pochodzą z profilu fb: Polskiego Związku Kajakowego