Zrzeszenie        Statut        Kalendarz imprez        Partnerzy        Kontakt

Międzynarodowe starty zielonogórskich tenisistów stołowych05.08.2019
Zielonogórscy tenisiści stołowi podopieczni trenera Jacka Kaczmarka reprezentowali Zrzeszenie Sportowo-Rehabilitacyjne „Start” Zielona Góra na dwóch turniejach o charakterze międzynarodowym. Czteroosobowa reprezentacja zielonogórskiego „Startu” w składzie: Jan Chełmicki,, Jacek Wawer, Tomasz Jackowski, i Jan Wąsiński uczestniczyła w Międzynarodowym Turnieju w tenisie stołowym o "Puchar miasta Janske Lazne" który obył się w Czechach w dniach 14-16.06.2019r. W zawodach uczestniczyło 20 drużyn.

Z grupy eliminacyjnej zielonogórzanie wyszli na II miejscu wygrywając pojedynki z reprezentantami Czech i Słowacji następującym stosunkiem punktów :
Start Zielona Góra - Slovan Svoboda Praga (Czechy) 4:2
Start Zielona Góra - SK Ruzomberok (Słowacja) 4:1
Start Zielona Góra - SK Janske Lazne B (Czechy) 4:0
Zielonogórzanie przegrali w grupie pojedynek wyłącznie z jedną z czeskich drużyn
Start Zielona Góra - TJ Labe Kolin A (Czechy) 2:4.
W ćwierćfinałowym pojedynku nasi zawodnicy ulegli reprezentantom z BSV Monachium (Niemcy) 3:4. W kolejnych spotkaniach wygrali mecze z SK Janske Lazne C (Czechy) 4:2, oraz TJ Jicin (Czechy) 4:0, co pozwoliło im na zajęcie w turnieju V miejsca.

Kolejną okazją do sprawdzenia swoich umiejętności przez zielonogórskich tenisistów był Międzynarodowy Turniej w tenisie stołowym - Monachium 2019, który odbył się w dniach 04-07.07.2019. W turnieju startowało czworo reprezentantów naszego stowarzyszenia: Jan Chełmicki, Dariusz Pawlak, Jacek Wawer, Tomasz Jackowski.

W zawodach brało udział 8 drużyn. Nasza reprezentacja uplasowała się tuż za podium na IV pozycji. Z grupy eliminacyjnej zielonogórzanie wyszli na II miejscu wygrywając pojedynki z reprezentantami Serbii i Czech następującym stosunkiem punktów:
Start Zielona Góra - Zespół z Serbii (Serbia) 3:2, Start Zielona Góra - Janske Lazne (Czechy) 3:2. W półfinale przegrali ze – Start-em Kalisz (1:3). Ostatecznie reprezentacja START Zielona Góra zajęła IV miejsca w turnieju.

Serdecznie gratulujemy zawodnikom i życzymy jak najlepszych kolejnych wyników sportowych.