Zrzeszenie        Statut        Kalendarz imprez        Projekty        Partnerzy        Kontakt

Mistrzostwa Polski Osób Niepełnosprawnych w lekkiej atletyce24.07.2019
W dniach 18-21 lipca 2019r. odbyły się międzynarodowe zawody World Para Athletics Grand Prix w Bydgoszczy  połączona z 47 edycją Mistrzostw Polski. Ta prestiżowa impreza sportowa po raz pierwszy odbywała się w Polsce, udział wzięło 500 zawodników z 35 krajów. Dla organizatora; Polskiego Związku Sportu Niepełnosprawnych „Start” był to generalny sprawdzian przed Mistrzostwami Europy niepełnosprawnych, które odbędą się w czerwcu 2020 roku również na stadionie im. Zdzisława Krzyszkowiaka w Bydgoszczy. Uczestniczyła w zawodach 7-osobowa reprezentacja Zrzeszenia Sportowo-Rehabilitacyjnego „Start” Zielona Góra podopieczni Jerzego Walczaka i Ewy Zielińskiej.

Sukcesem i miłym zaskoczeniem podczas tych Mistrzostw jest wynik osiągnięty przez Pawła Sucheckiego, który w skoku w dal zajął I miejsce osiągając odległość 3,99m w grupie startowej T-35 zyskując tym samym 895 punktów rankingowych. Natomiast w kolejnej konkurencji - biegu na 100 m uplasował się tuż za podium zajmując IV pozycję wynikiem 16,91.

Kolejnym medalistą Mistrzostw Polski jest Michał Krajda startujący w grupie T-11 – zawodników niewidomych wraz z przewodnikiem Michałem Majewskim, którzy w biegu na 200 m zajęli III miejsce z czasem 28,66s., biegu na 100 m. uplasowali się na IV pozycji osiągając czas 13,36s.

Dobrze rokującymi na przyszłość wynikami może pochwalić się również Natalia Pawlak, która w pchnięciu kulą w grupie startowej T/F-37 osiągnęła rezultat 6,03 m i zajęła IV miejsce oraz V miejsce w skoku w dal z rezultatem 2,83m.

Wartym zauważenia jest również występ Dawida Sykały który w rzucie oszczepem w niezwykle silnej grupie F-57 zajął VI miejsce 15,67.
Pozostali zawodnicy naszego stowarzyszenia: Marcin Janus, Nikodem Prządka, Roman Olech uplasowali się na dalszych pozycjach w konkurencjach rzutowych, aczkolwiek dla dwóch ostatnich zawodników był to debiut na tak ważnej imprezie sportowej więc łączymy z nimi duże nadzieje na przyszłość.

Serdecznie gratulujemy naszym zawodnikom osiągniętych rezultatów i życzymy dalszych sukcesów.

Zdjęcia: Ewa Zielińska