Zrzeszenie        Statut        Kalendarz imprez        Partnerzy        Kontakt

Dwa srebrne medale tenisisty zielonogórskiego START-u30.04.2019
W dniach 25-28 kwietnia 2019r tenisista stołowy zielonogórskiego ”Start-u” Tomasz JAKIMCZUK uczestniczył w międzynarodowym turnieju „KANJIŻA OPEN 2019” w Serbii. Podopieczny trenera Jacka Kaczmarka zdobył dwa srebrne medale. Grając w klasie 2, zawodników na wózkach inwalidzkich, w grze pojedynczej wyszedł z grupy eliminacyjnej na pierwszym miejscu, pokonując 3:2 Lukasa Klizana – SLO oraz 3:0 Endre Majora. W ćwierćfinale pokonał 3:1 Damira Vukovica – CRO oraz w półfinale 3:0 Gajica Ljubisa – SLO, uległ natomiast po bardzo emocjonującym pojedynku 2:3 swojemu koledze z kadry Rafałowi Czuperowi - POL.

W grze podwójnej Tomasz Jakimczuk i Rafał Czuper (START Białystok) pokonali 2:0 parę z Węgier i Romunii, jednakże ulegli parze ze Słowacji 0:2, zdobywając ostatecznie kolejny srebrny medal.

Udział naszego zawodnika w tej imprezie był jednym z etapów przygotowań do najważniejszej imprezy w tym roku, jaką są Mistrzostw Świata, które odbędą się październiku w Lasko - Słowenia.