Zrzeszenie        Statut        Kalendarz imprez        Partnerzy        Kontakt

Medale tenisistów START-u ZG w Drużynowych Mistrzostwach Polski Niepełnosprawnych w Wiśle08.04.2019
W dniach 05-07 kwietnia 2019r. w Ośrodku Przygotowań Paraolimpijskich w Wiśle odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Polski Niepełnosprawnych w tenisie stołowym. Znaczący sukces odnieśli zawodnicy zielonogórskiego „STARTU” zdobywając ogółem 3 medale w tym (2 złote, 1 brązowy). Nie zawiedli zawodnicy kadry narodowej którzy bezapelacyjnie wygrali wszystkie swoje pojedynki wynikami (2:0), zdobywając złote medale: w klasie 8 Piotr Grudzień i Marcin Skrzynecki pokonali IKS AWF Warszawę, Eurobeskidy Łodygowice, START Wejherowo, START Katowice.

W klasie 10 Igor Misztal i Hubert Morusiewicz pokonali wynikami (2:0) START Radom, START Białystok II, START Kalisz, wynikiem 2:1 IKS Jezioro Tarnobrzeg. Brązowy medal w klasie 6-7 zdobyli Jan Chełmicki i Tomasz Mika, pokonując w ćwierćfinale START Radom (2:1), ulegli w półfinale START-owi Skierniewice 0:2. Do sukcesów przyczyniła się również praca trenerów: Lucjana Błaszczyka, Jacka Kaczmarka i Adama Jurasza.

Cieszy dobra forma naszych zawodników, którzy w tym roku uczestniczyć będą w międzynarodowych turniejach klasyfikacyjnych, gdzie zdobywać będą ważne punkty rankingowe niezbędne do udziału w Igrzyskach Paraolimpijskich TOKYO ‘2020.