Zrzeszenie        Statut        Kalendarz imprez        Projekty        Partnerzy        Kontakt


Aktualności

Spotkanie z przedstawicielami z Brandenburgii03.04.2019

W dniu 28 marca 2019r gościliśmy delegację z Landu Brandenburgia w Niemczech. Spotkanie odbyło się w siedzibie Zrzeszenia Sportowo-Rehabilitacyjnego ”Start” w Zielonej Górze a uczestniczyli w nim przedstawiciele Brandenburskiego Związku Sportu Osób Niepełnosprawnych: Prezydent Hans Jörg Michels, Wiceprezydent dr Martina Münch (Minister Nauki, Badań i Kultury Brandenburgii) Prezes Anke Reimann a także Prezes Europejskiej Akademii Sportu (ESAB) Manfred Wothe i Marta Tuliszka, którzy od dłuższego czas zabiegali o umożliwienie nawiązania kontaktów sportowych naszych organizacji.

Nasze Stowarzyszenie reprezentowane było przez Prezes Danutę Tarnawską oraz członków Zarządu i trenerów. Goście zapoznali się z działalnością naszego klubu na rzecz sportu osób niepełnosprawnych, zaprezentowaliśmy naszych zawodników oraz ich sukcesy sportowe. Poznaliśmy również zakres działań naszych kolegów z Niemiec, doszliśmy do wspólnych ustaleń dotyczących kontaktów sportowych w określonych dyscyplinach sportowych. Sportowcy niepełnosprawni z Brandenburgii uczestniczyć będą w Mistrzostwach Polski niepełnosprawnych w pływaniu, których jesteśmy organizatorami w dniach 14-16 czerwca 2019r w WOSIR w Zielonej Górze- Drzonkowie oraz w Międzynarodowych Zawodach w bocci w dniach 06-08 września 2019r, również w Drzonkowie. Nasi sportowcy natomiast spotkają się z zawodnikami w Niemczech, w Cottbus, w ramach wspólnych treningów paracanoe oraz w lekkie atletyce, ewentualnie podczas zawodów w pływaniu (terminy do ustalenia).

Nasi goście zwiedzali Wojewódzki Ośrodek Sportu i Rekreacji w Drzonkowie, zostali serdecznie przyjęci przez Dyrektora Bogusława Sułkowskiego oraz Annę Sulima-Jagiełowicz, którzy zapoznali wszystkich z bazą sportową oraz noclegowo-żywieniową, głównie pod kątem zniesionych barier architektonicznych dla osób niepełnosprawnych. Miłą niespodzianką były krótkie zawody , w których mogli sprawdzić swoje umiejętności w strzelaniu z karabinka pneumatycznego na strzelnicy, gdzie na co dzień trenują nasi zawodnicy.

Spotkanie przebiegło w miłej, serdecznej atmosferze, mamy wielką nadzieję, że nasze rozmowy były konstruktywne i przyniosą w przyszłości wiele korzyści dla sportowców niepełnosprawnych naszych organizacji.

Powrót