Zrzeszenie        Statut        Kalendarz imprez        Projekty        Partnerzy        Kontakt


Aktualności

Integracyjny Turniej Bocci - „PUCHAR WIOSNY 2019”23.03.2019
Zrzeszenie Sportowo-Rehabilitacyjne „Start” w Zielonej Górze było organizatorem Integracyjnego Turnieju Bocci pod nazwą „Puchar Wiosny - 2019”. Impreza odbyła się w dniu 21 marca 2019 roku. w sali sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zielonej Górze.

„Puchar Wiosny” organizowany był dziewiąty raz i jako impreza cykliczna na stałe wszedł do kalendarza imprez naszego stowarzyszenia. Głównym jej celem jest integracja środowiska osób niepełnosprawnych oraz dalsze rozpowszechnianie bocci - wspaniałej, integracyjnej dyscypliny paraolimpijskiej. Udział w zawodach wzięło ponad 70 osób, ogółem 11 jednostek z Zielonej Góry, Nowej Soli, Żagania i Sławy. Zawodnicy rywalizowali w dwóch grupach startowych - zespoły 3-osobowe (podział na grupy - ze względu na rodzaje niepełnosprawności) oraz grupa indywidualna BC3.

Rozgrywki przeprowadzono systemem, który umożliwiał grę wszystkim zespołom do końca turnieju. Zwycięzców grup wyłoniono po emocjonujących pojedynkach sprawiedliwie, zgodnie zasadami sportowej rywalizacji i regulaminem zawodów.

Wyniki końcowe Turnieju:

BC3
I m – Tomasz Niparko
II m – Katarzyna Ukleja

Grupa I
I m – IKS „Zieloni” w Zielonej Górze
II m – Fundacja „Alternatywy” w Sławie
III m – ZSR „Start” w Zielonej Górze - zespół I
IV m – ZSR „Start” w Zielonej Górze - zespół II
V m – Fundacja „Autenticon” w Sławie
VI m - Szkoła Podstawowa nr 5 w Żaganiu

Grupa II
I m – Środowiskowy Dom Samopomocy w Nowej Soli
II m – Ośrodek Wsparcia „Kolory Życia” w Zielonej Górze
III m – ZSR „Start” w Zielonej Górze - zespół III
IV m – Warsztaty Terapii Zajęciowej „Winnica” w Zielonej Górze
V m – Warsztaty Terapii Zajęciowej „Tęcza” w Zielonej Górze
VI m – Ośrodek Terapii Zajęciowej „Arkadia” w Zielonej Górze
VII m - Warsztaty Terapii Zajęciowej „Przystań” w Zielonej Górze

Za miejsca I-VI wszystkie zespoły uczestniczące w Turnieju oraz zawodnicy gier indywidualnych otrzymali dyplomy i puchary. Dla każdego z uczestników Turnieju przygotowano dyplom uczestnictwa. Na zakończenie imprezy opiekunowie wszystkich uczestniczących w Turnieju reprezentacji obdarowani zostali wiosennymi tulipanami, które były jedynym akcentem Wiosny w tym dniu.

Powrót