Zrzeszenie        Statut        Kalendarz imprez        Projekty        Partnerzy        Kontakt


Aktualności

3 medale tenisistów we Włoszech18.03.2019
W dniach 14-16 marca 2019 w Lignano (Włochy) zawodnicy „Start-u” Zielona Góra rozpoczęli swoje tegoroczne zmagania sportowe uczestnicząc w prestiżowych, klasyfikacyjnych zawodach - Międzynarodowym Turniej niepełnosprawnych w tenisie stołowym. Zaprezentowali się bardzo dobrze zdobywając 3 medale.

IGOR MISZTAL, podopieczny trenera Lucjana Błaszczyka w klasie 10-tej zdobył indywidualnie brązowy medal. W grupie eliminacyjnej pokonał wszystkich zawodników: 3:0 Uthaisara z Tajlandii, 3:1 Jerrego Vasqueza z USA oraz Rosjanina Pavla Lukyanova 3:2. W ćwierćfinale bezapelacyjnie wygrał 3:0 z z Bunpotem Sillapangiem z Tajlandii. W meczu o finał przegrał 1:3, musiał uznać wyższość Filipa Radovica z Czarnogóry, który został zwycięzcą Turnieju. Igor zdobył również srebrny medal w grze zespołowej wspólnie z Włochem Lorenzo Cordua. Wyszli z grupy na I miejscu wygrywając wszystkie spotkania wynikiem 2:0, z Francją, Rosją, Tajlandią. W półfinale pokonali 2:0 zespół z USA, w finale ulegli Welkiej Brytanii 0:2.

Drugi nasz zawodnik - TOMASZ JAKIMCZUK (trener - Jacek Kaczmarek), w klasie 2-giej wraz zawodnikiem – Rafałem Czuperem („Start „Białystok) zdobył w grze drużynowej brązowy medal. Zwyciężyli wszystkie swoje spotkania wynikami 2:0; z Serbią, USA , Tajlandią. Natomiast w półfinale ulegli Korei 0:2. Tomek bardzo dobrze zaprezentował się w swojej bardzo licznej, 27 osobowej klasie drugiej. Po wyjściu z grupy, w której wygrał wszystkie spotkania, również zwyciężył w ćwierć finale 3:1 z Borisem Stoiljkovicem z Serbii. W walce o medale po bardzo wyrównanej grze uległ 2:3 Brazylijczykowi Guilherme Marcio de Costa. Zajął ostatecznie dobre 5-8 miejsce.

Gratulujemy naszym zawodnikom, którzy dobrze rozpoczęli sezon, zdobywając swoje ważne punkty rankingowe, niezbędne do uzyskania kwalifikacji olimpijskich.


Powrót