Zrzeszenie        Kalendarz imprez        Partnerzy        Kontakt

Zimowe Otwarte Mistrzostwa Polski Niepełnosprawnych w pływaniu21.11.2018
W dniach 14-18 listopada 2018r. w Szczecinie odbyły się Zimowe Otwarte Mistrzostwa Polski Osób Niepełnosprawnych w pływaniu. W zawodach udział wzięło ok. 200 sportowców niepełnosprawnych z dysfunkcją narządu ruchu i wzroku z Polski i zagranicy (Holandia, Portugalia, Izrael, Kazahstan, Kanada). Zielonogórski ”Start” reprezentowany był przez 5 zawodników, podopiecznych trenera Franciszka Zienkiewicza.

Podczas Mistrzostw prowadzona była klasyfikacja medalowa, według zajętych miejsc I-III w poszczególnych konkurencjach we wszystkich grupach schorzeń. Nasi zawodnicy zdobyli 1 x I miejsce, 4 x II miejsce oraz 2 x III miejsce. Medale Mistrzostw Polski otrzymywali tylko zawodnicy w kategorii open w grupach schorzeń w konkurencjach objętych programem Mistrzostw. Brązowy medal Mistrzostw Polski zdobył MACIEJ WTORKOWSKI grupa S5, za dwa najlepsze wyniki 50m grzbietowy – 1,03,84 i 100m grzbietowy – 2,20,14.

Wartościowe wyniki uzyskiwali:
OLIWIA MRÓZ, zajęła 1 miejsce grupa SB8 50m klasyczny - 54,93, 3 x 2 miejsce S9 - 200m zmienny – 3,52,77, 50m motylkowy – 51,28, 50m grzbietowy – 48,08.