Zrzeszenie        Kalendarz imprez        Partnerzy        Kontakt


Aktualności

IV Eliminacje do Mistrzostw Polski w bocci26.10.2018
Hala sportowa w Wągrowcu, gdzie na co dzień trenują piłkarze ręczni pierwszoligowej Nielby Wągrowiec, była areną zmagań podczas IV Eliminacji do Mistrzostw Polski w bocci, które odbyły się w dniach 20 – 21 października 2018 roku. Reprezentanci ZSR Start Zielona Góra w składzie: Anna Gruchot (BC2), Klaudia Najbor (BC3), Tomasz Niparko (BC3) i Milena Oleksińska (BC5), podopieczni trenerów Marty Kurzawskiej i Łukasza Tarnawskiego wypadli dobrze.

Najlepiej zaprezentowała się 19 – letnia Klaudia Najbor, która wygrała wszystkie mecze w grupie i wyszła do półfinału z pierwszego miejsca, gdzie trafiła na Łukasz Brożka z Warszawy. Po świetnych trzech rundach (5:1) wydawać się mogło, że wygraną ma już w kieszeni. Niestety przyszedł moment na najsłabszą rundę w całym turnieju, który doprowadził do remisu (5:5). W dogrywce Klaudia mogła jeszcze wygrać, ale ostatecznie zabrakło zimnej krwi i przegrała z Łukaszem. W meczu o trzecie miejsce zawodniczka Startu Zielona Góra trafiła na „dwójkę” polskiej listy rankingowej – Edytę Owczarz, której gładko uległa.

Anna Gruchot również wyszła z grupy eliminacyjnej, jednak w ćwierć finale trafiła na późniejszą zwyciężczynię turnieju – Marikę Furtak. Pozostali zawodnicy – Milena Oleksińska i Tomasz Niparko nie wyszli ze swoich grup eliminacyjnych. Trzeba jednak zaznaczyć, że Milena Oleksińska mimo przegranych grała bardzo dobrze i na pewno nie była łatwą przeprawą. Z kolei Tomasz Niparko od niedawna gra z nową asystentką – Natalia Kulus i potrzeba czasu, żeby Tomek trafił na swój optymalny poziom.

Finał Mistrzostw Polski w bocci odbędzie się w Zamościu w dniach 17-18 listopada 2018 roku i będą to najważniejsze zawody dla reprezentantów ZSR Start Zielona Góra w tym sezonie.


Powrót