Zrzeszenie        Statut        Kalendarz imprez        Projekty        Partnerzy        Kontakt

Aktualności

Sukces Marcina Skrzyneckiego24.10.2018
W Lasko-Celje (Słowenia) w dniach 15-20 października 2018 odbyły się Mistrzostw Świata niepełnosprawnych w tenisie stołowym. W zawodach rywalizowało 325 najlepszych zawodników z całego Świata w klasyfikacji indywidualnej w poszczególnych klasach startowych w zależności od rodzaju schorzenia. W skład kadry Polski wchodzili również utytułowani zawodnicy Zrzeszenia Sportowo-Rehabilitacyjnego „Start” Zielona Góra, podopieczni trenera Lucjana Błaszczyka : w klasie 8: Piotr Grudzień i Marcin Skrzynecki oraz w klasie 10: Igor Misztal.
Bardzo miłą niespodziankę sprawił wszystkim Marcin, zdobywając brązowy medal! W bardzo licznej grupie zawodników, którzy reprezentują wyrównany, wysoki poziom sportowy, zaprezentował się bardzo dobrze. W grupie eliminacyjnej wygrał z Karlsonem (Szwecja) 3:2, uległ natomiast 1:3 Ivanowi Mai z Ukrainy. Wychodząc z grupy spotkał się z Andreasem Csonka (Węgry), pokonując zawodnika 3:2. Największe emocje wzbudził mecz z Viktorem Didukhem z Ukrainy, aktualnie zajmującym I miejsce w światowym rankingu, złotym medalistą Igrzysk Paraolimpijskich oraz mistrzostw Europy. Marcin stanął na wysokości zadania, dominował w całym spotkaniu, zagrał doskonale, wygrywając 3:1. W walce o finał stanął naprzeciw Wiliama Wilsona (Wielka Brytania), który jest czołowym zawodnikiem na Świecie. Marcin rozegrał spotkanie bardzo wyrównane o czym świadczy wynik 1:3 w setach ( -9, -8,+8, -11). Warto wspomnieć, że Anglik został mistrzem Świata.

Cieszy bardzo dobra dyspozycja Marcina, dzięki temu sukcesowi awansował znacznie w rankingu światowym, co coraz bardziej przybliża zawodnika do udziału w Igrzyskach Paraolimpijskich – Tokio ’2020. Gratulujemy serdecznie! W Mistrzostwach nie powiodło się w tej grupie Piotrowi Grudniowi, niestety zakończył rozgrywki na meczach w grupie eliminacyjnej, przegrywając mecze: z wymienionym wcześniej Wiliamem Wilsonem 1:3, niewiele brakowało do wyjścia z grupy, gdyż po emocjonującym spotkaniu przegrał 2:3 z Ledoux (Belgia). Dobrze zaprezentował się Igor Misztal, który wychodząc z grupy pokonał Holendra Basa Hergelinka wynikiem 3:3, natomiast uległ 0:3 Dawidowi Jacobs z Indonezji. W walce o ćwierć finał po zaciętym spotkaniu, przegrał 2:3 z Filipem Radovicem z Czarnogóry, zajmując ostatecznie miejsce 9-12.
Trzymamy mocno kciuki za naszych tenisistów, życząc Im wielu sukcesów i zdobywania ważnych punktów klasyfikacyjnych, które pozwolą na plasowanie się w czołówce światowej.


Powrót