Zrzeszenie        Kalendarz imprez        Partnerzy        Kontakt

Puchar Polski w strzelectwie sportowym niepełnosprawnych22.10.2018
W dniach 11 – 14 września 2018r. w Bydgoszczy odbył się Puchar Polski w strzelectwie sportowym osób niepełnosprawnych. W zawodach wzięło udział 55 zawodników wraz z kadrą narodową. Szymon Sowiński, który w kulowych konkurencjach pistoletowych nie dawał za wygraną Mistrzowi Europy - Filipowi Rodzikowi (Skorpion Polkowice) i Wicemistrzowi Europy Sławomirowi Okoniewskiemu (Start Szczecin), zdobył dwa złote medale (pistolet dowolny P4 – 50m, pistolet sportowy P3 – 25m) i jeden brązowy medal (pistolet standard P5 – 10m).

Dobrym startem może pochwalić się doświadczona Ewa Zimnicka, która w konkurencji karabin pneumatyczny P2 zdobyła brązowy medal, tym samym przyczyniła się do zdobycia przez drużynę w składzie (Ewa Zimnicka, Jan Ciborski, Andrzej Sałuda) srebrnego medalu, ulegając jedynie zespołowi ze Szczecina, a pokonując zespoły z Gorzowa Wlkp, oraz Olsztyna.

Trenująca zaledwie rok Katarzyna Lewandowska w finale pistoletu pneumatycznego P2 przez większość strzałów zajmowała drugie miejsce, jednakże jeden z ostatnich strzałów o słabej wartości nie pozwolił jej na zajęcia miejsca medalowego i ostatecznie uplasowała się na czwartym miejscu.