Zrzeszenie        Statut        Kalendarz imprez        Projekty        Partnerzy        Kontakt


Aktualności

Jubileuszowe Mistrzostwa Województwa lubuskiego w Bocci25.09.2018
W dniu 20 września 2018r ,Zrzeszenie Sportowo-Rehabilitacyjne „Start” w Zielonej Górze było organizatorem jubileuszowych X Integracyjnych Mistrzostw Województwa Lubuskiego w bocci. Ta sympatyczna impreza sportowa odbyła się w Wojewódzkim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Zielonej Górze-Drzonkowie. Udział wzięło blisko 100 osób z województwa lubuskiego: z Gorzowa Wielkopolskiego, Zielonej Góry, Lubska, Nowej Soli, Żagania, Żar, Sławy, w tym 60 osób niepełnosprawnych z różnorodną niepełnosprawnością, ze stowarzyszeń, organizacji, szkół, ośrodków i Warsztatów Terapii Zajęciowej.

Zawodnicy rywalizowali indywidualnie w grupie BC3- są to zawodnicy grupy paraolimpijskiej, grający przy pomocy rynny i asystenta oraz drużynowo (16 drużyn), w 3- osobowych zespołach, w grupie I- zawodnicy głównie poruszający się na wózkach inwalidzkich, w grupie II- zawodnicy z innymi schorzeniami.

Rywalizacja wśród zawodników była bardzo zacięta, wszyscy walczyli bardzo dzielnie. Należy podkreślić, że poziom sportowy, który reprezentują uczestnicy turniejów, jest z roku na rok coraz wyższy o czym świadczy bardzo duże zainteresowanie tą wspaniałą dyscypliną sportową, która wnosi wiele wartości, przede wszystkim integruje środowisko osób z niepełnosprawnością całego województwa lubuskiego, co z wielkim powodzenie czyni zielonogórski ”START”.

Organizator Mistrzostw pragnie serdecznie podziękować wszystkim uczestnikom za miłą, sportową atmosferę podczas imprezy.

Wyniki końcowe Mistrzostw Województwa 2018:

Grupa BC3
1. Tomasz Niparko z asystentem Natalią Kulus
2. Patrycja Nowaczyk z asystentem Lechem Nowaczyk
3. Małgorzata Jakubowska z asystentem Anną Jakubowską

Grupa I
1. ZSR ”Start”I- Zielona Góra
2. ZSR „Start”II- Zielona Góra
3. „Alternatywy” Sława
4. DDW MOPS Żary
5. SP Nr 5 Żagań
6. ŚDS Gorzów Wlkp.
7. SOSW Lubsko

Grupa II
1. WTZ „Winnica” Zielona Góra
2. ŚDS Nowa Sól
3. SOSW Lubsko
4. OW „Kolory Życia” Zielona Góra
5. PSP Nr 2 Nowa Sól
6. WTZ „Przystań” Zielona Góra
7. ZSR „Start”III Zielona Góra
8. OTZ „Arkadia” Zielona Góra
9. WTZ „Tęcza" Zielona GóraPowrót