Zrzeszenie        Statut        Kalendarz imprez        Projekty        Partnerzy        Kontakt

Aktualności

Medale tenisistów Zielonogórskiego „STARTU”17.09.2018
W Pekinie (Chiny) w dniach 27.08.-03.09.2018r. odbył się międzynarodowy turniej klasyfikacyjny w tenisie stołowym „China Open”, w którym uczestniczyło czworo zawodników zielonogórskiego „Startu”.
Miła niespodziankę sprawił Tomasz Jakimczuk, podopieczny trenera Jacka Kaczmarka, który z Pekinu przywiózł dwa medale (złoto, brąz) w klasie zawodników grających na wózkach. W grze indywidualnej w grupie eliminacyjnej pokonał 3:0 chińskiego zawodnika GAO Jang Minga i 3:1 tajlandczyka Thinatheta Natthawuta, Wychodząc z grupy na pierwszym miejscu i w półfinale uległ 1:3 koreańczykowi JOO, Young Dae, zdobywając indywidualnie brązowy medal. W grze drużynowej grając z kadrowiczem Rafałem Czuperem (Start Białystok) pokonali 2:0 zespoły łączone Chiny z Tajlandią oraz Macedonię z Japonią zdobywając ostatecznie złoty medal.
Zawodnicy trenera Lucjana Błaszczyka zdobyli medal brązowy drużynowo w klasie 10 - Marcin Skrzynecki i Igor Misztal. Wyszli oni z grupy na pierwszym miejscu, jednakże w półfinale ulegli drużynie z Japonii 2:1. Natomiast w turnieju indywidualnym w klasie 8 Piotr Grudzień wyszedł z grupy na pierwszym miejscu, jednakże uległ w ćwierćfinale zawodnikowi z Ukrainy Nikolenko Maksymowi 1:3, zajmując ostatecznie miejsca V-VIII, Marcin Skrzynecki w tej samej klasie wyszedł z grupy na drugim miejscu, uległ Izraelczykowi Glickmanowi Zeevovi 3:0 zajmując ostatecznie miejsce 9-16. Igorowi Misztalowi w klasie 10 nie udało się wyjść z grupy, a tym samym kontynuować turnieju indywidualnego.

Występ naszych zawodników w Pekinie można uznać za dobry, rokujący nadzieje na udany start w tegorocznych Mistrzostwach Świata w Lasko (Słowenia).

Powrót