Zrzeszenie        Kalendarz imprez        Partnerzy        Kontakt

Brązowy medal Kamili Kubas w Mistrzostwach Europy w parakajakarstwie11.06.2018
W Belgradzie, stolicy Serbii w dniach 08-10 czerwca 2018 odbyły się Mistrzostwa Europy w sprincie kajakowym Seniorów oraz Parakajakarstwie. W imprezie uczestniczyło aż 700 sportowców z 40 krajów. W skład reprezentacji Polski wchodzili również zawodnicy niepełnosprawni Zrzeszenia Sportowo-Rehabilitacyjnego ”Start” Zielona Góra, paraolimpijczycy: Kamila Kubas z trenerem Janem Durczakiem oraz Mateusz Surwiło, podopieczny trenera Macieja Wyszkowskiego.

Miłą niespodziankę sprawiła KAMILA, która zdobyła brązowy medal w klasie KL1 na dystansie 200m w dobrym czasie 57,531. Zwyciężyła Janette Chippington z Wielkiej Brytanii czasem 56,631, niewiele odbiegającym od wyniku naszej zawodniczki. Dobrze zaprezentował się MATEUSZ, który w najbardziej licznej klasie KL3 na 200m , zakwalifikował się do finału A, ostatecznie zajmując 9 miejsce w bardzo dobrym czasie 41,660. Pierwsze miejsce zdecydowanie zajął Sergiej Yemlianow z Ukrainy, który uzyskał czas 39,595, pozostali zawodnicy wraz z Mateuszem walczyli o medale do ostatniego metra, o zajętych miejscach decydowały setne sekundy.

Gratulujemy naszym zawodnikom, udowadniają, że plasują się w czołówce tej dyscypliny sportowej w Europie. Przed Nimi kolejna ważna impreza w tym roku, a mianowicie Mistrzostwa Świata, które odbędą się w dniach 23-27 sierpnia w Montemor o Velho - Portugalia.