Zrzeszenie        Kalendarz imprez        Partnerzy        Kontakt


Aktualności

X Otwarte Mistrzostwa Zielonej Góry w bocci08.06.2018
Zrzeszenie Sportowo-Rehabilitacyjne „START” Zielona Góra było organizatorem X Otwartych Mistrzostw Zielonej Góry w BOCCI. Zawody odbyły się w dniu 06 czerwca 2018r. w sali sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zielonej Górze z udziałem 90 uczestników z następujących jednostek: Warsztaty Terapii Zajęciowej „Tęcza’, „Przystań, „Winnica”, Ośrodek Wsparcia „Kolory Życia’, Ośrodek Terapii Zajęciowej „Arkadia”, Szkoła Podstawowa nr 5 Żaganiu, Środowiskowy Dom Samopomocy z Nowej Soli, Klub Uczelniany AZS Uniwersytet Zielonogórski, Integracyjny Klub Sportowy „Zieloni” z Zielonej Góry oraz Zrzeszenie Sportowo-Rehabilitacyjne „Start” z Zielonej Góry.

Uroczystego otwarcia Jubileuszowej imprezy dokonała Pani Wioleta Hareźlak - Z-ca Prezydenta Miasta Zielonej Góry – Przyjaciel Osób Niepełnosprawnych, która bardzo mocno wspiera boccię.

Mistrzostwa przeprowadzono w trzech grupach:
- Grupa BC3 – zawodnicy grający na wózkach inwalidzkich przy pomocy specjalistycznych rynien z udziałem asystentów,
- Grupa I – 3-osobowe zespoły – zawodnicy ze znaczną dysfunkcją narządu ruchu,
- Grupa II – 3-osobowe zespoły – zawodnicy ze schorzeniami narządu ruchu i inną niepełnosprawnością

Turniej miał na celu integrację środowiska osób niepełnosprawnych oraz rozpowszechnienie BOCCI, jako paraolimpijskiej dyscypliny sportowej, która jest również doskonałą formą ruchu dla wszystkich.

WYNIKI Integracyjnych Mistrzostw Zielonej Góry w BOCCI;

Grupa BC3
I m - Tomasz Niparko ZSR ”Start” Zielona Góra
II m - Małgorzata Jakubowska ZSR ”Start” Zielona Góra
III m - Patrycja Nowaczyk ZSR ”Start” Zielona Góra

Grupa I
I m - IKS „Zieloni” Zielona Góra
II m - ZSR ”Start” Zielona Góra – zespół I
III m - ZSR ”Start” Zielona Góra – zespół II
IV m - WTZ „Tęcza” Zielona Góra
V m - PSP nr 5 Żagań

Grupa II
I m - WTZ ”Przystań” Zielona Góra
II m - OW “Kolory Życia” Zielona Góra
III m - ŚDS w Nowej Soli
IV m - ZSR ”Start” Zielona Góra – zespół III
V m - KU AZS UZ Zielona Góra
VI m - WTZ “Winnica” Zielona Góra
VII m - OTZ “Arkadia” Zielona Góra
VIII m - SP nr 11 Zielona Góra

Za zajęcie miejsc I-III zawodnikom wręczono medale, za miejsca I-VIII zespoły otrzymały puchary. Wszyscy uczestnicy Mistrzostw zostali uhonorowani jubileuszowymi pucharkami.

























Powrót