Zrzeszenie        Kalendarz imprez        Partnerzy        Kontakt


Aktualności

Sukcesy tenisistów stołowych w I Grand Prix Polski18.04.2018
W Wiśle, w Ośrodku Przygotowań Paraolimpijskich odbył się w dniach 13-15 kwietnia 2018r. I Grand Prix Polski osób niepełnosprawnych w tenisie stołowym.

Z dużym powodzeniem startowali zawodnicy Zrzeszenia sportowo-Rehabilitacyjnego „Start” Zielona Góra. Prawie wszyscy zajęli miejsca „medalowe”. Nie zawiedli zawodnicy kadry narodowej. Bezapelacyjnie najlepszym zawodnikiem Turnieju został Igor Misztal, podopieczny trenera Lucjana Błaszczyka, zajął I miejsce, wygrywając wszystkie spotkania w najliczniejszej klasie 10-tej.

Zadowolony z występu swoich zawodników był trener Jacek Kaczmarek, gdyż I miejsce wywalczył Tomasz Jakimczuk, który pokonał swoich rywali w klasie 2 (zawodnicy na wózkach inwalidzkich), w tym Rafała Czupera, medalistę Igrzysk Paraolimpijskich. Miłą niespodziankę sprawił Hubert Morusiewicz, który w drodze do półfinału pokonał wielu zawodników w klasie 10, o finał walczył ze swoim kolegą klubowym Igorem Misztalem, przegrywając 1:3. Ostatecznie zajął dobre III miejsce. Jest to duży sukces młodego zawodnika. Również na III miejscu uplasował się Tomasz Mika, trenowany przez Adama Jurasza, wygrał wiele spotkań, ambitnie walcząc o każdy punkt, w półfinale uległ jedynie Waldemarowi Krzemińskiemu. Pozostali zawodnicy uplasowali się : na 5 miejscu Dorota Mituta w klasie 10 oraz Piotr Niemiec na 9 miejscu w klasie 9.

Był to dobry początek roku dla zawodników, którzy przygotowują się do udziału w imprezach międzynarodowych oraz do Mistrzostw Polski.


Powrót