Zrzeszenie        Kalendarz imprez        Partnerzy        Kontakt

Trzy złote medale strzelca START-u ZG podczas Międzynarodowego Grand Prix17.04.2018
Podczas tegorocznego Międzynarodowego Grand Prix niepełnosprawnych w strzelectwie sportowym, który odbył się w Szczecinie w dniach 08-15 kwietnia 2018, Paraolimpijczyk Szymon Sowiński - START Zielona Góra, podopieczny trenera Marka Maruchy – zdobył trzy złote medale: dwa indywidualne w konkurencji P5 – pistolet standard oraz pistolet FTP, a trzeci złoty krążek wywalczył w konkurencji P5 – pistolet standard, wspólnie z kadrowiczami (Sławomirem Okoniewskim START Szczecin i Kacprem Pierzyńskim START Gorzów Wlkp.). W kolejnej konkurencji P1 – pistolet pneumatyczny zajął czwarte miejsce, co przyczyniło się do zdobycia przez zespół Polski (Filip Rodzik SKORPION Polkowice, Kacper Pierzyński – START Gorzów Wlkp.) srebrnego medalu.

Wymienione Grand Prix jest największą imprezą międzynarodową niepełnosprawnych w strzelectwie sportowym w Polsce, gdzie w tym roku udział wzięło 91 zawodników z 23 państw całego świata. Reprezentacja Polski składała się z 12 zawodników. W klasyfikacji medalowej zajęła drugie miejsce tuż za reprezentacją Ukrainy.

Wyniki Sowińskiego to dobry prognostyk przed zbliżającymi się Mistrzostwami Świata, które odbędą się za trzy tygodnie w Korei Południowej.