Zrzeszenie        Kalendarz imprez        Partnerzy        Kontakt


Aktualności

Integracyjny Turniej Bocci - „PUCHAR WIOSNY 2018”23.03.2018
Zrzeszenie Sportowo-Rehabilitacyjne „Start” w Zielonej Górze było organizatorem Integracyjnego Turnieju Bocci „Puchar Wiosny - 2018”. Impreza odbyła się w dniu 22 marca 2018r. w sali sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zielonej Górze.

„Puchar Wiosny” organizowany był ósmy raz i jako impreza cykliczna na stałe wszedł do kalendarza imprez naszego stowarzyszenia. Głównym jej celem jest integracja środowiska osób niepełnosprawnych oraz dalsze rozpowszechnianie bocci - wspaniałej, integracyjnej dyscypliny paraolimpijskiej. Udział w zawodach wzięło ponad 70 osób, ogółem 10 jednostek z Zielonej Góry, Nowej Soli, Żagania i Sławy. Zawodnicy rywalizowali w dwóch grupach startowych - zespoły 3-osobowe (podział na grupy - ze względu na rodzaje niepełnosprawności).

Rozgrywki przeprowadzono systemem, który umożliwiał grę wszystkim zespołom do końca turnieju. Zwycięzców grup wyłoniono po emocjonujących pojedynkach sprawiedliwie, zgodnie zasadami sportowej rywalizacji i regulaminem zawodów.

Wyniki końcowe Turnieju:

Grupa I
I m – IKS „Zieloni” w Zielonej Górze
II m – ZSR „Start” w Zielonej Górze – zespół I
III m – ZSR „Start” w Zielonej Górze - zespół II
IV m – Stowarzyszenie Centrum Metamorfoz w Zielonej Górze
V m – Szkoła Podstawowa nr 5 w Żaganiu

Grupa II
I m – Fundacja „Alternatywy” w Sławie
II m – Warsztaty Terapii Zajęciowej „Winnica” w Zielonej Górze
III m – Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Nowej Soli
IV m – Warsztaty Terapii Zajęciowej „Tęcza” w Zielonej Górze
V m – Ośrodek Wsparcia „Kolory Życia” w Zielonej Górze
VI m – Szkoła Podstawowa nr 11 w Zielonej Górze

Za miejsca I-VI wszystkie zespoły uczestniczące w Turnieju oraz zawodnicy gier indywidualnych otrzymali dyplomy i puchary. Dla każdego z uczestników Turnieju przygotowano dyplom uczestnictwa. Na zakończenie imprezy opiekunowie wszystkich uczestniczących w Turnieju reprezentacji obdarowani zostali wiosennymi tulipanami, które były jedynym akcentem Wiosny w tym dniu.

Powrót