Zrzeszenie        Kalendarz imprez        Partnerzy        Kontakt

Dobry start strzelca Zielonogórskiego „START-u”23.02.2018
W dniach 08-11.02.2018r. w Złotoryi odbyły się Międzynarodowe Zawody Klasyfikacyjne PZSS „Wielki Puchar Kaczawy” w strzelectwie sportowym. Zrzeszenie Sportowo-Rehabilitacyjne „START” w Zielonej Górze reprezentował Paraolimpijczyk z Rio de Janeiro - pistoleciarz Szymon Sowiński podopieczny trenera Marka Maruchy.

Szymon Sowiński w konkurencji P1 – pistolet pneumatyczny 60 strz. dobrymi wynikami 563 pkt. oraz 551 pkt. (dwa strzelania) zajął pierwsze miejsce i wszedł do super finału. Super finał to konkurencja polegająca na eliminacji ostatniego zawodnika po każdym oddanym strzale. Startują w nim razem najlepsi pistoleciarze z eliminacji: juniorzy, juniorki, seniorzy, seniorki oraz zawodnik niepełnosprawny – razem 17 zawodników. Wyłoniona najlepsza trójka strzela trzy strzały, a suma ustawia kolejność. Szymon Sowiński pokonał 8 zawodników i ostatecznie zajął dziewiąte miejsce w super finale. Przypomnijmy, iż w zeszłym roku pokonując 16 zawodników Szymon Sowiński zajął drugie miejsce gdzie czekała na niego nagroda – sztabka złota o wartości 1.800,00 zł. Oprócz Sowińskiego startowali jeszcze trzej kadrowicze: II miejsce - Filip Rodzik (Skorpion Polkowice) – 562 i 549 pkt., III miejsce Kacper Pierzyński (Start Gorzów Wlkp.) – 560 i 547 pkt., Sławomir Okoniewski (Start Szczecin) – 551 i 546 pkt.

Wysokie rezultaty to dobry prognostyk przed zbliżającym się Międzynarodowym Grand Prix w Szczecinie, a docelowo Mistrzostwami Świata, które odbędą się w Korei Południowej (1-12.05.2018r.), w których uczestniczyć będą w/w kadrowicze.