Zrzeszenie        Kalendarz imprez        Partnerzy        Kontakt

Ogólnopolskie Zawody Niepełnosprawnych w pływaniu w Częstochowie20.09.2017
W dniach 16-17 września 2017r. niepełnosprawni zawodnicy sekcji pływania Zrzeszenia Sportowo-Rehabilitacyjnego "Start" Zielona Góra uczestniczyli w Ogólnopolskich Zawodach Osób Niepełnosprawnych w pływaniu w Częstochowie. W zawodach startowało ok. 80 zawodników z kraju. O zajętym w zawodach miejscu decydował wynik 2-ch najlepszych konkurencji w kategorii open w poszczególnych grupach startowych (wg rodzajów schorzeń).

Na tle najlepszych pływaków z Polski nasza 5-cio osobowa reprezentacja prowadzona przez trenera Franciszka Zienkiewicza zaprezentowała się bardzo dobrze przywożąc z Częstochowy 4 medale ( 3 srebrne, 1 brązowy).

Srebrne medale zdobyli: Nicola Wolniak w grupie S-5, Oliwia Mróz w grupie S-9, Piotr Pełechaty w grupie S-8. Brązowy medal w grupie S-8 wywalczyła nasza najmłodsza reprezentantka Paulina Makowska. V miejsce zajął w swojej grupie Maciej Wtorkowski ustanawiając swój nowy rekord życiowy na 50m stylem grzbietowy.

Wszystkim zawodnikom gratulujemy, życzymy coraz lepszych wyników sportowych.