Zrzeszenie        Kalendarz imprez        Partnerzy        Kontakt


Aktualności

7 medali tenisistów zielonogórskiego START-u w Czechach12.09.2017
W dniach 07-09 września 2017r. w miejscowości Ostrava - Czechy odbył się
Międzynarodowy klasyfikacyjny turniej niepełnosprawnych w tenisie stołowym – CZECH OPEN 2017, w którym uczestniczyli zawodnicy zielonogórskiego „Startu” Tomasz Jakimczuk, Igor Misztal oraz medaliści Igrzysk Paraolimpijskich – Rio de Janeiro 2016 - Piotr Grudzień i Marcin Skrzynecki.

Bardzo dobrze powiodło się w Czechach Igorowi Misztalowi, który indywidualnie w klasie 10 zdobył złoty medal, a w grze podwójnej, grając z kolegami z kadry zdobył srebrny medal. Kolejne medale dołożyli paraolimpijczycy w najbardziej licznej klasie 8 (21 osób), Piotr Grudzień – zdobył srebro indywidualnie, a tuż za nim uplasował się Marcin Skrzynecki z brązowym medalem. Wspólnie w grze podwójnej wywalczyli dodatkowo srebrny medal, przegrywając jedynie z zespołem z Węgier.

Miłą niespodziankę sprawił Tomasz Jakimczuk, który grając z paraolimpijczykiem Rafałem Czuperem zdobył złoty medal w klasyfikacji osób grających na wózkach. Wygrali oni wszystkie pojedynki zarówno eliminacyjne jak i finałowe. Indywidualnie Tomasz Jakimczuk dołożył brązowy medal w klasie 2 (zawodnicy grający na wózkach inwalidzkich).

Dla naszej czwórki zawodników, podopiecznych trenerów Lucjana Błaszczyka oraz Jacka Kaczmarka udział w turnieju był dobrą formą przygotowań przed Mistrzostwami Europy, które odbędą się 26.09-06.10.2017r. w miejscowości Lasko na Słowenii
Powrót