Zrzeszenie        Statut        Kalendarz imprez        Projekty        Partnerzy        Kontakt

Aktualności

Srebrny medal Tomasza Jakimczuka w Bayreuth Open19.06.2017
W Bayreuth (Niemcy) w dniach 13-18.06.2017 odbył się klasyfikacyjny Międzynarodowy turniej tenisa stołowego niepełnosprawnych. Udział w nim wzięło aż 4 zawodników Zrzeszenia Sportowo-Rehabilitacyjnego „Start’ Zielona Góra. Najlepiej zaprezentował się TOMASZ JAKIMCZUK, startujący na wózku inwalidzkim w 2 grupie startowej. Podopieczny trenera Jacka Kaczmarka zdobył srebrny medal w grze zespołowej wspólnie z Rafałem Czuperem -”Start” Białystok. W eliminacjach pokonali Serbię 2:1 ulegli Korei 0:2. W ćwierćfinale wygrali z Brazylią 2:0 a w półfinale z Irlandią/Rosją 2:1. W finale ponownie lepszy był zespół Korei, z którą nasz zespół przegrał 1:2. Nie powiodło się Tomkowi w turnieju indywidualnym, gdzie przegrał swoje spotkania w eliminacjach, nie kwalifikując się do dalszych gier. Zajął dalsze miejsce (13-22).

Ze zmiennym szczęściem startowali pozostali nasi zawodnicy, których trenerem jest Lucjan Błaszczyk.
W najbardziej licznej grupie 8-mej, gdzie startowało aż 25 zawodników najlepiej wypadł MARCIN SKRZYNECKI, który w turnieju indywidualnym zajął miejsce 5-8. Wygrał zdecydowanie grupę eliminacyjną; pokonał trzech zawodników 3:0 - Japończyka Takumi Shunkunobe, Czecha Vita Spalek 3:0 oraz Słowaka Richarda Ceyteya 3:2. Natomiast w ćwierćfinale wygrał z 3:2 z Marc Ledoux (Belgia) a w półfinale uległ zwycięzcy Turnieju 0:3 Rossowi Wilson.

PIOTR GRUDZIEŃ wyszedł z grupy eliminacyjnej wygrywając 3:2 z Billym Shilton (Anglia), przegrał 2:3 z Aleksjejem Saunin (Rosja), w ćwierćfinale musiał uznać wyższość Ivana Mai z Ukrainy, ulegając 0:3. Zajął ostatecznie miejsce (9-14).

W grze zespołowej Marcin i Piotr zajęli miejsce 5-8. W grupie eliminacyjnej zwyciężyli wynikiem 2:0 ekipę Słowacji i również 2:0 z Japonię. W ćwierćfinale przegrali z Anglią 1:2.

Startujący w grupie 10-tej IGOR MISZTAL tym razem nie miał szczęścia wyjścia z grup eliminacyjnych, w turnieju drużynowym zajął 5-8 miejsce a w turnieju indywidualnym 9-13 miejsce.Powrót