Zrzeszenie        Kalendarz imprez        Partnerzy        Kontakt


Aktualności

IX Otwarte Mistrzostwa Zielonej Góry w bocci25.05.2017
Zrzeszenie Sportowo-Rehabilitacyjne „START” Zielona Góra było organizatorem IX Otwartych Mistrzostw Zielonej Góry w BOCCI. Zawody odbyły się w dniu 22 maja 2017r. w sali sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zielonej Górze z udziałem 70 uczestników z następujących jednostek: Warsztaty Terapii Zajęciowej „Tęcza’, „Przystań, „Winnica”, Ośrodek Wsparcia „Kolory Życia’, Ośrodek Terapii Zajęciowej „Arkadia”, Szkoła Podstawowa nr 5 Żaganiu, Środowiskowy Dom Samopomocy z Nowej Soli, Fundacja „Alternatywy ze Sławy oraz Zrzeszenie Sportowo-Rehabilitacyjne „Start” z Zielonej Góry.

Mistrzostwa przeprowadzono w trzech grupach:
- Grupa BC3 – zawodnicy grający na wózkach inwalidzkich przy pomocy specjalistycznych rynien z udziałem asystentów,
- Grupa I – 3-osobowe zespoły + rezerwowy – zawodnicy ze znaczną dysfunkcją narządu ruchu,
- Grupa II – 3-osobowe zespoły + rezerwowy – zawodnicy ze schorzeniami narządu ruchu i inną niepełnosprawnością
- Grupa III – integracyjna - zawodnicy grający z pozycji stojącej

Turniej miał na celu integrację środowiska osób niepełnosprawnych oraz rozpowszechnienie BOCCI, jako paraolimpijskiej dyscypliny sportowej, która jest również doskonałą formą ruchu dla wszystkich.

WYNIKI Integracyjnych Mistrzostw Zielonej Góry w BOCCI:

Grupa BC3
I m - Klaudia Najbor ZSR ”Start” Zielona Góra
II m - Małgorzata Jakubowska ZSR ”Start” Zielona Góra
III m - Tomasz Niparko ZSR ”Start” Zielona Góra
IV m - Katarzyna Ukleja ZSR ”Start” Zielona Góra

Grupa I
I m - ZSR ”Start” Zielona Góra – zespół II
II m - PSP nr 5 w Żaganiu

Grupa II
I m - ZSR ”Start” Zielona Góra – zespół III
II m - WTZ „Tęcza” Zielona Góra
III m - OTZ “Arkadia” Zielona Góra

Grupa III
I m - Alternatywy Sława
II m - OW “Kolory Życia” Zielona Góra
III m - ŚDS w Nowej Soli
IV m - WTZ ”Przystań” Zielona Góra PSP nr 2 Nowa Sól
V m - WTZ “Winnica” Zielona Góra

Za zajęcie miejsc I-III zawodnikom wręczono medale, za miejsca I-V zespoły otrzymały puchary i dyplomy. Wszyscy uczestnicy Mistrzostw zostali uhonorowani dyplomami uczestnictwa.






























Powrót