Zrzeszenie        Statut        Kalendarz imprez        Projekty        Partnerzy        Kontakt

Aktualności

Medale Mistrzostw Świata tenisistów zielonogórskiego Start-u22.05.2017
Wspaniały sukces odnieśli zawodnicy Zrzeszenia Sportowo-Rehabilitacyjnego „Start” Zielona Góra
podczas Drużynowych Mistrzostw Świata niepełnosprawnych w tenisie stołowym w Bratysławie w dniach 17-20 maja 2017r. Wszyscy zawodnicy (4 osoby) wrócili z medalami z Mistrzostw, które w historii tenisa stołowego osób niepełnosprawnych odbywały się po raz pierwszy. Zdobyli ogółem 3 medale: 1 złoty i 2 brązowe.

Miłą niespodziankę sprawił IGOR MISZTAL, który w grupie 10 został Drużynowym Mistrzem Świata wraz z utytułowanym zawodnikiem Patrykiem Chojnowskim („Start” Szczecin) oraz z Pawłem Jabłońskim (KS „Bronowianka” Kraków). Wygrali zdecydowanie w eliminacjach 2:0 z Włochami i 2:1 z Ukrainą. W półfinale pokonali Francję 2:1, a finał należał do nich, wygrali z Rosją 2:0. Cieszy medal, jaki zdobył Igor, jest największym dotychczasowym osiągnięciem sportowym ambitnego zawodnika.

Nie zawiedli nasi medaliści paraolimpijscy PIOTR GRUDZIEŃ i MARCIN SKRZYNECKI w silnie obsadzonej grupie ósmej zdobyli brązowy medal. W grupie eliminacyjnej wynikiem 2:0 pokonali zespół Niemiec i Japonii, ulegli tylko Węgrom 0:2. W ćwierćfinale wygrali z Tajpei 2:0, natomiast w półfinale zabrakło przysłowiowego „szczęścia”, po emocjonującej walce ulegli Ukrainie 0:2, zajmując III miejsce. Te znakomite sukcesy mają miejsce dzięki ciężkiej, codziennej pracy i zaangażowaniu zawodników pod kierunkiem LUCJANA BŁASZCZYKA profesjonalnego, znakomitego trenera. Trzej zawodnicy trenują w gościnnym Wojewódzkim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Drzonkowie wspólnie, z zawodnikami z Zielonogórskiego Klubu Sportowego, co ma wielkie znaczenie i przynosi wiele korzyści wszystkim zawodnikom.

Drugi brązowy medal zdobył TOMASZ JAKIMCZUK, podopieczny trenera JACKA KACZMARKA, wraz z Rafałem Czuperem („Start” Białystok) w grupie drugiej (zawodnicy na wózkach inwalidzkich). W eliminacjach pokonali Serbię 2:0 oraz Austrię 2:1, przegrali ze Słowacją 0:2. W półfinale ulegli Francji 0:2, co dało im III miejsce. Jest to największy dotychczasowy sukces Tomka, który swoim zaangażowaniem i wytrwałością uzyskuje coraz bardziej wartościowe wyniki sportowe.

Nie może pozostać bez echa fakt, że zawodnicy kadry Polski (ogółem 9 osób), uczestniczyli w tak prestiżowej i ważnej imprezie sportowej na własny koszt ! Polski Związek Tenisa Stołowego zgodnie z procedurami zgłosił udział zawodników w I Drużynowych Mistrzostwach Świata, ale nie ujął w planach szkoleniowych finansowania tego zadania uważając, że nie jest ono najważniejszym. Jest to skandaliczna decyzja. Wspólnie z zawodnikami musieliśmy niespodziewanie sfinansować uczestnictwo w imprezie, co mamy nadzieję, nie powtórzy się już nigdy więcej. Są to członkowie kadry narodowej i reprezentują godnie nasz kraj, przynosząc zaszczyty i chwałę, jakie mogą być jeszcze ważniejsze argumenty i zasadność planowania Ich udziału w Mistrzostwach Świata?

Gratulujemy serdecznie naszym zawodnikom, życzymy Im dalszych wspaniałych osiągnięć. Zdobyte medale są doskonałą motywacją i dobrym prognostykiem przed Mistrzostwami Europy, które odbędą się na przełomie września i października 2017r w Lasko (Słowenia).
FOTO: źródło ITTF
Powrót