Zrzeszenie        Statut        Kalendarz imprez        Projekty        Partnerzy        Kontakt

Aktualności

Złoto, dwa srebra i brąz strzelca zielonogórskiego START-u19.05.2017
W dniach 6-12 maja 2017 w Hanowerze – Niemcy odbyły się Międzynarodowe Mistrzostwa Niepełnosprawnych w strzelectwie sportowym. Startowały 38 reprezentacje z całego Świata, razem 383 osobo-startów, w tym 8 zawodników z Polski. Kadrowicze zdobyli w sumie pięć medali zespołowo (złoto, dwa razy srebro i dwa razy brąz).

Wśród nich uczestniczył zawodnik Zrzeszenia Sportowo-Rehabilitacyjnego „START” w Zielonej Górze – Szymon Sowiński, który w konkurencji P1 – pistolet pneumatyczny 60 strz. zajął indywidualnie 6 miejsce, co przyczyniło się do zdobycia przez zespół w składzie Szymon Sowiński (START Zielona Góra, Filip Rodzik (SKORPION Polkowice), Sławomir Okoniewski (START Szczecin) złotego medalu.

W kolejnych dniach drużyna w tym samym składzie zdobyła srebrny medal w konkurencji P3 – pistolet sportowy 2x30 strz. przegrywając jedynie z gospodarzami, a w konkurencji P4 – pistolet dowolny 60 strz. zdobyła brązowy medal. W zmienionym składzie (Sowiński, Okoniewski, Pierzyński) drużyna zdobyła srebrny medal w konkurencji P5 – pistolet standard 40 strz.

Wymienione Międzynarodowe Mistrzostwa w Hanowerze są jedną z większych imprez dla niepełnosprawnych na Świecie, poprzez rozgrywanie zarówno konkurencji kulowych i pneumatycznych w pistolecie i karabinie, jak również ilości startujących reprezentacji można porównać je z Mistrzostwami Świata. Według trenera kadry narodowej Marka Maruchy był do dobry sprawdzian naszych kadrowiczów przed zbliżającym się Pucharem Świata w Chorwacji – wrzesień 2017.Powrót