Zrzeszenie        Kalendarz imprez        Partnerzy        Kontakt


Aktualności

Szkolenie dotyczące BOCCI dla osób niepełnosprawnych13.04.2017
Zrzeszenie Sportowo-Rehabilitacyjne „Start” w Zielonej Górze od 10-ciu lat skutecznie propaguje i rozpowszechnia boccię w województwie lubuskim. Ta paraolimpijska dyscyplina sportowa, poza tym, że daje szansę sportowej rywalizacji najbardziej poszkodowanym osobom niepełnosprawnym, również na najwyższym światowym poziomie, jest także wspaniałą grą integracyjną dla wszystkich.

Wychodząc naprzeciw rosnącemu zainteresowaniu boccią w naszym województwie zielonogórski „Start” zorganizował bezpłatne szkolenie z zakresu regulaminu systemu gry w boccię, najnowszych międzynarodowych przepisów gry jak i praktycznego ich zastosowania i zasad prowadzenia zajęć.

Teoretyczną i praktyczną część dotyczącą przepisów gry w poprowadził Lech Sulimierski, certyfikowany instruktor i sędzia Bocci, wskazówki dotyczące zasad prowadzenia zajęć przedstawił Łukasz Tarnawski - instruktor sportu osób niepełnosprawnych w bocci.

W szkoleniu udział wzięło 28 przedstawicieli stowarzyszeń, warsztatów terapii zajęciowej, ośrodków opiekuńczych, szkół z Zielonej Góry, Żar, Żagania, Nowej Soli i Sławy. Wśród nich osoby, które chciały się zapoznać od podstaw z przepisami i zasadami gry oraz Ci, którzy prowadzą zajęcia Bocci od lat i poznawali najnowsze przepisy. Wszyscy otrzymali Certyfikaty uczestnictwa w szkoleniu.

Wysoka frekwencja oraz zainteresowanie i zaangażowanie uczestników szkolenia bardzo dobrze rokują na dalsze rozpowszechnianie i rozwój Bocci w województwie lubuskim.Powrót