Zrzeszenie        Kalendarz imprez        Partnerzy        Kontakt

„Sztabka Złota” dla strzelca Zielonogórskiego START-u07.02.2017
W dniach 02-05.02.2017r. w Złotoryi odbyły się zawody klasyfikacyjne PZSS „Wielki Puchar Kaczawy” w strzelectwie sportowym. Zrzeszenie Sportowo-Rehabilitacyjne „START” w Zielonej Górze reprezentował pistoleciarz Szymon Sowiński podopieczny trenera Marka Maruchy.

Szymon Sowiński w konkurencji P1 – pistolet pneumatyczny 60 strz. doskonałym wynikiem 570 pkt. (rekord życiowy) oraz wynikiem 562 pkt. (dwa strzelania) zajął pierwsze miejsce i wszedł do super finału. Super finał to konkurencja polegająca na eliminacji ostatniego zawodnika po każdym oddanym strzale. Startują w nim razem najlepsi pistoleciarze z eliminacji: juniorzy, juniorki, seniorzy, seniorki oraz zawodnicy niepełnosprawni – razem 18 zawodników. Wyłoniona najlepsza trójka strzela trzy strzały, a suma ustawia kolejność. Szymon Sowiński pokonał 16 zawodników i ostatecznie zajął drugie miejsce w super finale, gdzie czekała na niego nagroda – sztabka złota o wartości 1.800,00 zł.

Bardzo wysokie rezultaty to dobry prognostyk przed zbliżającym się Pucharem Świata w Al-Ain - Zjednoczonych Emiratach Arabskich – 19-28.02.2017r.