Zrzeszenie        Statut        Kalendarz imprez        Projekty        Partnerzy        Kontakt

Aktualności

Odznaczenia państwowe dla paraoilmpijczyków10.10.2016
W dniu 5 października br. polscy olimpijczycy i paraolimpijczycy podejmowani byli przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudę wraz z Małżonką. W spotkaniu uczestniczyli również nasi medaliści z Rio de Janeiro: brązowa medalistka w parakajakarstwie Kamila Kubas z trenerem Janem Durczakiem oraz tenisiści stołowi Piotr Grudzień ( brąz indywidualnie i drużynowo) i Marcin Skrzynecki (brąz drużynowo).

Prezydent przekazał podziękowania i gratulacje wszystkim sportowcom za osiągnięte sukcesy. Na spotkaniu wręczone zostały odznaczenia państwowe dla reprezentantów Polski na Igrzyskach Olimpijskich i Paraolimpijskich za wybitne osiągnięcia sportowe, za promowanie Polski na arenie międzynarodowej.

Powyższa uroczystość świadczy o tym, że jednakowo traktuje się wszystkich sportowców zarówno niepełnosprawnych jak i pełnosprawnych oraz nagradza się ich wysiłek i trud w równym stopniu.

Z dumą przekazujemy, że wśród odznaczonych znaleźli się nasi medaliści z Rio de Janeiro. Złotym Krzyżem Zasługi po raz drugi odznaczony został Marcin Skrzynecki. Brązowym Krzyżem Zasługi odznaczona została Kamila Kubas.

Jesteśmy dumni i gratulujemy serdecznie naszym sportowcom.
fot. nr 1, 2 - PAP Bartłomiej Zborowski Strony Prezydenta RP
Powrót