Zrzeszenie        Statut        Kalendarz imprez        Projekty        Partnerzy        Kontakt

Udany występ tenisistów Zielonogórskiego STARTU podczas II Grand Prix w Gdańsku29.09.2016
W Gdańsku w dniach 24-25 września 2016r. odbył się II Turniej Grand Prix Niepełnosprawnych w tenisie stołowym, gdzie startowało 146 zawodników z całego kraju. W sześcio-osobowym składzie reprezentacji Zrzeszenia Sportowo Rehabilitacyjnego START Zielona Góra doskonale zaprezentowali się Tomasz Jakimczuk, Dorota Mituta, podopieczni trenera Jacka Kaczmarka.

Tomasz Jakimczuk (brązowy medalista Mistrzostw Europy – 2015) wygrał wszystkie pojedynki. W grupie eliminacyjnej zajął pierwsze miejsce. W półfinale pokonał Janusza Chamota – Jezioro Tarnobrzeg – 3:2, a w finale wygrał 3:2, po emocjonującym pojedynku z Mariuszem Czerwińskim START Radom. Dorota Mituta w swojej grupie eliminacyjnej również zajęła pierwsze miejsce. W półfinale pokonała Wiesławę Patrykus – SZANSA START Gdańsk – 3:1, natomiast w finale uległa 3:0 Teresie Sturm – START Kalisz i tym samym zajęła drugie miejsce.

Pozostali zawodnicy zajęli dalsze miejsca w turnieju: Jan Chełmicki – miejsce 9-12, Jacek Wawer – miejsce 11-12, Dariusz Pawlak – miejsce 9-12.

Był to dobry start naszych zawodników, dający prawo udziału w Indywidualnych Mistrzostwach Polski.