Zrzeszenie        Kalendarz imprez        Partnerzy        Kontakt


Aktualności

Uroczystość powitania paraolimpijczyków26.09.2016
Zrzeszenia Sportowo-Rehabilitacyjne „START” Zielona Góra powitało swoich - paraolimpijczyków, którzy powrócili z Igrzysk Paraolimpijskich Rio de Janeiro 2016. Uroczystość odbyła się w dniu 23 września 2016 w Wojewódzkim Ośrodku Sportu I Rekreacji w Drzonkowie, swoją obecnością zaszczycili nas: Elżbieta, Anna Polak Marszałek Województwa Lubuskiego, przedstawiciel PFRON, jednostek współpracujących z naszym stowarzyszeniem, trenerzy, rodziny, przyjaciele i sympatycy sportowców niepełnosprawnych. Gratulacji i podziękowań było wiele. Zawodnicy podzielili się swoimi przeżyciami i wrażeniami z Igrzysk. Na koniec był szampan i okazjonalny tort!

Warto przypomnieć, że w Rio udział wzięła 6 osobowa reprezentacja zawodników zielonogórskiego „Start-u”, z której 3 osoby zdobyły 4 medale (indywidualnie i drużynowo), 2 osoby zajęły 4 miejsce, 1 osoba uplasowała się na 9 miejscu .

Jest to niewątpliwie znaczący sukces sportowy, najlepszy w historii stowarzyszenia:
Kamila Kubas - brązowy medal w parakajakarstwie (trenerzy Jan Durczak i Renata Klekotko), Piotr Grudzień - dwa brązowe medale w tenisie stołowym indywidualnie i drużynowo, Marcin Skrzynecki - brązowy medal w tenisie stołowym drużynowo (trenerem zawodników jest Lucjan Błaszczyk) Szymon Sowiński - 4 miejsce w strzelectwie sportowym pistolet pneumatyczny (trener Marek Marucha), Marek Trykacz - 4 miejsce w podnoszeniu ciężarów (trener Remigiusz Wołejko), Mateusz Surwiło - 9 miejsce w parakajakarstwie (trener Paweł Łukaszewicz).

Jeszcze raz serdecznie gratulujemy naszym paraolimpijczykom, życzymy dalszych wspaniałych wyników sportowych. Mamy nadzieję ,że te doskonałe sukcesy będą inspiracją i motywacją do udziału w najważniejszych wydarzeniach sportowych, w tym do Igrzysk Paraolimpijskich Tokio 2020.Powrót