Zrzeszenie        Kalendarz imprez        Partnerzy        Kontakt


Aktualności

Powitanie Paraolimpijczyków22.09.2016
Z Igrzysk w Rio de Janeiro powrócili paraolimpijczycy. W gronie tych wspaniałych sportowców byli również nasi zawodnicy - Zrzeszenia Sportowo-Rehabilitacyjnego „START” Zielona Góra. Kiedy wyjeżdżali do Rio mówiliśmy, że już są zwycięzcami, gdyż sukcesem jest zakwalifikowanie się do udziału w najważniejszym wydarzeniu sportowym , jakim są Igrzyska. Wielką radość nam sprawili zdobywając medale! Z 6 osobowej naszej reprezentacji aż 3 osoby wróciły z tymi cennymi krążkami. Dwie osoby „otarły się” o podium zajmując 4 miejsce i jedna osoba zajęła 9 miejsce. Niewątpliwie jest to sukces. Daliście z siebie wszystko, dziękujemy Wam bardzo za zaangażowanie, wspaniałe emocje, które towarzyszyły nam do ostatniego dnia Igrzysk. Jesteśmy z Was bardzo dumni! Gratulujemy serdecznie.

Wspaniałą okazją do podziękowań dla naszych sportowców będzie uroczyste POWITANIE PARAOLIMPIJCZYKÓW, które organizuje nasz klub w dniu 23 września 2016r (piątek) o godz.12.00 w sali szermierczo-konferencyjnej Wojewódzkiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Drzonkowie.

Zapraszamy serdecznie wszystkich sympatyków sportowców niepełnosprawnych. Bedą się Oni dzielić wrażeniami i swoimi przeżyciami z Igrzysk w Rio. Wasza obecność będzie dla Nich najlepszym podziękowaniem!

Osiągnięcia naszych zawodników w Rio de Janeiro 2016:

1. Kamila Kubas - brązowy medal – parakajakarstwo- KL1
2. Piotr Grudzień- brązowy medal – tenis stołowy kl.8 indywidualnie
- brązowy medal - tenis stołowy kl.9-10 drużynowo
3. Marcin Skrzynecki- brązowy medal - tenis stołowy kl.9-10 drużynowo
4. Marek Trykacz - IV miejsce – podnoszenie ciężarów – waga 72 kg
5. Szymon Sowiński – IV miejsce- strzelectwo sportowe- pistolet pneumatyczny
6.Mateusz Surwiło - IX miejsce - parakajakarstwo – KL3

Trenerem kadry narodowej strzelectwa sportowego w Rio był Marek Marucha, trener sekcji tej dyscypliny sportowej w naszym klubie.Powrót