Zrzeszenie        Kalendarz imprez        Partnerzy        Kontakt

Brązowy medal tenisistów stołowych drużynowo w Rio de Janeiro19.09.2016
Mamy kolejny medal na Igrzyskach Paraolimpijskich! W grze drużynowej tenisa stołowego w klasie 9-10. Zawodnicy zielonogórskiego "Start-u" PIOTR GRUDZIEŃ i MARCIN SKRZYNECKI oraz PATRYK CHOJNOWSKI ("Start" Szczecin) zdobyli brązowy medal pokonując w finale reprezentację Francji 2:1.

Zanim dotarli do finału wygrali w ćwierćfinale z Holandią2:1, natomiast po bardzo emocjonującym spotkaniu ulegli w półfinale Hiszpanii 1:2. Mistrzem paraolimpijskim została reprezentacja Chin. Należy podkreślić, że sukces naszych zawodników, którzy są sklasyfikowani do klasy 8 jest tym bardziej cenny, gdyż startowali w grupach zawodników z mniejszą niepełnosprawnością (klasy 9-10),prezentującymi najwyższy poziom gry w tenisa stołowego.

Dla Piotra Grudnia i Patryka Chojnowskiego jest to drugi medal wywalczony na Igrzyskach Paraolimpijskich Rio de Janeiro 2016.