Zrzeszenie        Statut        Kalendarz imprez        Projekty        Partnerzy        Kontakt

Aktualności

Brązowy medal Kamili Kubas na Igrzyskach Paraolimpijskich - Rio de Janeiro 201615.09.2016
Mamy kolejny medal!!! Nie zawiodła nasza ”Perełka” – KAMILA KUBAS. W historycznym finale Igrzysk Paraolimpijskich w Rio de Janeiro, w parakajakarstwie, w dyscyplinie,która po raz pierwszy znalazła się w programie Igrzysk, nasza zawodniczka zdobyła brązowy medal!!!

W konkurencji KL1 na dystansie 200m uzyskała czas 1:00,232. Mistrzynią paraolimpijską została Janette Hippington (GBR) 0:58,874. Wielkie słowa uznania należą się naszej Kamili, która będąc pełnosprawną kajakarką odnosiła swoje pierwsze sukcesy, niestety wypadek spowodował, że musiała przesiąść się na wózek inwalidzki. Po wielu latach powróciła do swojej ukochanej dyscypliny sportowej i z wielkim zapałem i wytrwałością podjęła się nowego wyzwania traktując parakajakarstwo bardzo profesjonalnie. Jak widać są tego efekty! Serdeczne słowa podziękowania kierujemy do trenera; Jana Durczaka, który jest Jej trenerem od początku, również wtedy, gdy startowała wśród pełnosprawnych.

Pięknie dziękujemy Pani trener Renacie Klekotko, która wiele serca włożyła w przygotowania Kamili, szczególni podczas zgrupowań zagranicznych.
Kamilko, gratulujemy, serdecznie dziękujemy za wielkie emocje , życzymy wytrwałości i dalszych wspaniałych sukcesów!!!
Powrót