Zrzeszenie        Statut        Kalendarz imprez        Projekty        Partnerzy        Kontakt

Aktualności

Piotr Grudzień brązowym medalistą Igrzysk Paraolimpijskich Rio de Janeiro 2016!14.09.2016
Zawodnik Zrzeszenia Sportowo-Rehabilitacyjnego „START” Zielona Góra Piotr Grudzień we wtorek podczas Igrzysk Paraolimpijskich Rio de Janeiro zdobył medal brązowy w tenisie stołowym, w grze singlowej w klasie 8. W drodze do tego sukcesu przez 6 dni rozgrywał spotkania z zawodnikami najwyższej klasy światowej.

W grupie eliminacyjnej pokonał 3:0 Baraka Mizrachi (Australia) oraz 3:2 Chaoquna Ye (Chiny).W ćwierćfinale wygrał 3:2 ze Szwedem Linusem Karlsonem. Po bardzo emocjonującym spotkaniu w półfinale nieznacznie, wynikiem 2:3 uległ Chińczykowi Shuai Zhao-przyszłemu mistrzowi paraolimpijskiemu. W meczu o brązowy medal zmierzył się ponownie z Chaoqunem Ye (Chiny) i powtórzył wynik z eliminacji 3:2, zdobywając swój upragniony krążek. Sukces naszego zawodnika jest tym bardziej znaczący, gdyż światowy poziom sportowy w tej dyscyplinie jest bardzo wysoki.

Wywalczył ten medal dzięki swojej ciężkiej, wytrwałej , pracy pod okiem wspaniałego , profesjonalnego trenera - Lucjana Błaszczyka.

Należy podkreślić, że Piotr posiada już „komplet’ medali paraolimpijskich: w każdych Igrzyskach, w których uczestniczy zdobywa medale dla Polski! W Pekinie, jako niespełna 17 letni zawodnik, który dostał tzw ”dziką kartę”, zdobył srebrny medal w grze singlowej. W Londynie wraz ze swoim klubowym kolegą Marcinem Skrzyneckim sięgnęli po najwyższe trofeum: złoty medal w grze drużynowej. Mamy nadzieję, że jeszcze podczas tych Igrzysk Piotr nie powiedział swojego ostatniego słowa i wraz z Marcinem w grze drużynowej będą chcieli powtórzyć sukces z Londynu. Wzmocni ich trzeci, utytułowany , wysokiej klasy zawodnik Patryk Chojnowski ze „Start-u” Szczecin.

Czekamy więc na dalsze emocje i sukcesy naszych sportowców.Fot. Adrian Stykowski

Powrót