Zrzeszenie        Kalendarz imprez        Partnerzy        Kontakt

4 medale lekkoatletów zielonogórskiego „Startu” 06.07.2016
W dniach 01-03 lipca 2016r. w Słupsku odbyły się Otwarte Mistrzostwa Polski Osób Niepełnosprawnych w lekkiej atletyce. W Mistrzostwach uczestniczyła sześcioosobowa reprezentacja Zrzeszenia Sportowo-Rehabilitacyjnego „Start” w Zielonej Górze, która zdobyła w sumie 4 medale (1 srebrny, 3 brązowe). Był to udany start podopiecznych trenera Jerzego Walczaka, zawodników, którzy od niedawna trenują i dopiero zaczynają swoją przygodę z lekką atletyką. Pierwsze swoje medale Mistrzostw Polski zdobyli Natalia Pawlak i Michał Krajda z przewodnikiem Michałem Majewskim.

Michał Krajda, zawodnik startujący w grupie osób mocno niedowidzących z przewodnikiem zdobył srebrny medal w biegu na 200m z czasem 26,84 oraz brązowy medal w biegu na 100m z czasem 18,65, gdzie podczas tego biegu w niesprzyjających warunkach ulewnego deszczu wywrócił się, ale szybko wstał i „wbiegł na podium”.

Debiutująca w Mistrzostwach Polski Natalia Pawlak zdobyła dwa brązowe medale w skoku w dal 2,59 i pchnięciu kulą – 5,77. Startowała również na dystansie 100m zajmując VII miejsce z czasem 20,21. Są to bardzo utalentowani zawodnicy z którymi wiążemy wielkie nadzieje na przyszłość.

Pozostali zawodnicy zielonogórskiego „Startu” zajmowali dobre miejsca tuż za podium. Ich miejsca w grupach w zależności od rodzaju schorzeń:

Joanna Ząbek - IV m-ce w rzucie oszczepem 10,48, V m-ce w pchnięciu kulą 4,85 oraz VI m-ce w rzucie dyskiem 7,85.

Marcin Janus – VI m-ce w rzucie oszczepem 10,53, X m-ce w pchnięciu kulą 4,73 oraz IX m-ce w rzucie dyskiem 10,95.