Zrzeszenie        Statut        Kalendarz imprez        Projekty        Partnerzy        Kontakt

Aktualności

II Międzynarodowy Turniej Niepełnosprawnych w piłce siatkowej plażowej31.05.2016
Zrzeszenie Sportowo-Rehabilitacyjne START w Zielonej Górze było organizatorem II Międzynarodowego Turnieju Niepełnosprawnych w piłce siatkowej plażowej, który odbył się w dniach 26-29 maja 2016 roku na boiskach do piłki siatkowej plażowej Wojewódzkiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Drzonków w Zielonej Górze. Impreza dofinansowana była przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych oraz Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego.

W turnieju brały udział zespoły z Kazachstanu, Słowacji oraz z Polski, które znajdują się w światowej czołówce. W polskich zespołach wystąpili zawodnicy z Łodzi, ze „Startu” Zielona Góra , „Startu” Jelenia Góra oraz jeden zawodnik IKS „Atak” Elbląg.

Rozgrywki przeprowadzono w dwóch grupach.

W grupie I dla zespołów zgodnych z przepisami międzynarodowej klasyfikacji schorzeń zwyciężył Kazachstan pokonując w finale 2:0 (18,9) zespól Polska I (Jacek Moliński „Start” Zielona Góra, Łukasz Zieliński i Piotr Matuszkiewicz - Łódź).
W meczu o trzecie miejsce zespół Polska II (Tomasz Adamowski, Tomasz Kuryś „Start” Zielona Góra, Artur Wąsowicz IKS „Atak” Elbląg) pokonał w tie-breaku po zaciętej walce Słowację 2:1 (13,-13,11)
Rozegrany został również turniej OPEN, w którym grali zawodnicy z różnymi schorzeniami. W grupie tej zwyciężył zespół Zielona Góra 1, II miejsce zajął zespól Zielona Góra 2, III miejsce zespół „Start” Jelenia Góra.

Ekipy otrzymały puchary i dyplomy, zawodnicy nagrody rzeczowe. Najlepsi zawodnicy zostali uhonorowani pucharami:
Erbołat Ałtayev - Kazachstan
Tomasz Adamowski - „Start” Zielona Góra
Juraj Kucej - Słowacja
Piotr Matuszkiewicz – Łódź

Podkreślić należy wysoki i wyrównany poziom turnieju. Niepełnosprawni zawodnicy grali bardzo ambitnie i niejednokrotnie demonstrowali umiejętności porównywalne z umiejętnościami siatkarzy pełnosprawnych. Mamy nadzieję, że piłka siatkowa plażowa w przyszłości znajdzie swoje miejsce w programie Igrzysk Paraolimpijskich.
Powrót