Zrzeszenie        Statut        Kalendarz imprez        Projekty        Partnerzy        Kontakt

Aktualności

Dwa medale tenisistów zielonogórskiego "Startu" podczas I Grand Prix Polski24.05.2016
W dniach 20-22 maja 2016r. w Gdańsku odbyło się I Grand Prix Polski Niepełnosprawnych w tenisie stołowym. W turnieju z udziałem ok. 130 zawodników niepełnosprawnych z całej Polski wzięło udział sześcioro zawodników Zrzeszenia Sportowo-Rehabilitacyjnego „Start” Zielona Góra – ( pięcioro podopiecznych trenera Jacka Kaczmarka i jeden Adama Jurasza.

Srebrny medal zdobyła Dorota Mituta, która wygrała wszystkie pojedynki grupowe, w półfinale wygrała 3:0 z Anną Płodzik (START Warszawa), jednakże uległa w pojedynku finałowym z Teresą Szturm (START Kalisz) - 0:3.

Bardzo dobrze spisał się Tomasz Mika – podopieczny Adama Jurasza, który zdobył brązowy medal. Podobnie jak jego klubowa koleżanka w pojedynkach grupowych pokonał wszystkich rywali zajmując pierwsze miejsce w grupie. W ćwierćfinale wygrał pewnie 3:0 z Filipem Klawiński (START Bydgoszcz), natomiast w półfinale po emocjonującym pojedynku uległ 2:3 Waldemarowi Krzemińskiemu (TOP Bolesławiec).

Pozostali zawodnicy startowali ze zmiennym szczęściem zajmując w swoich klasach startowych miejsca:
Hubert Morusiewicz – 5-6 miejsce
Dariusz Pawlak – 10 miejsce
Jan Chełmicki – 9-12 miejsce
Jacek Wawer – 17-20 miejsce

Grand Prix w Gdańsku było pierwszym turniejem eliminacyjnym do Mistrzostw Polski niepełnosprawnych w tenisie stołowym, które odbędą się w Gdańsku 09-11 grudnia 2016 roku.
Powrót