Zrzeszenie        Statut        Kalendarz imprez        Projekty        Partnerzy        Kontakt

I turniej eliminacyjny do Mistrzostw Polski w bocci20.05.2016
W dniach 12-14 maja 2016 roku w Konopiskach k. Częstochowy zostały rozegrane I turniej eliminacyjny do Mistrzostw Polski w bocci. Dobrze zaprezentowali się niepełnosprawni zawodnicy Zrzeszenia Sportowo-Rehabilitacyjnego „Start” Zielona Góra, podopieczni trenerów: Łukasza Tarnawskiego i Marty Kurzawskiej.

Na szczególne wyróżnienie zasługują: Anna Gruchot i Tomasz Niparko, nie zawiedli i pewnie pokonując swoich rywali w grupie awansowali do ćwierćfinałów. Tomasz Niparko trafił na zajmującego pierwsze miejsce w krajowej liście rankingowej – Damiana Iskrzyckiego z Beskidzkiego Zrzeszenia Bielsko Biała „Start” i przegrał walkę o półfinał. Natomiast Anna Gruchot uległa w półfinale Marcinowi Kiciakowi z „Krok za Krokiem” Zamość, a w meczu o trzecie miejsce przegrała z Patrykiem Barszczykiem z Pamary Lublin i zajęła ostatecznie czwarte miejsce poprawiając swoje miejsce na krajowej liście rankingowej.

Pozostali zawodnicy: Małgorzata Jakubowska, Klaudia Najbor i Bartosz Portała pomimo tego, że pokazali dusze wojowników nie awansowali do ćwierćfinałów. Kolejne eliminacje zostaną rozegrane jesienią, a finał odbędzie się w Zielonej Górze.