Zrzeszenie        Statut        Kalendarz imprez        Projekty        Partnerzy        Kontakt


Aktualności

Medale niepełnosprawnych ciężarowców zielonogórskiego Startu16.05.2016
W Bydgoszczy w dniach 13-15 maja 2016r. odbyły się Mistrzostwa Polski niepełnosprawnych w podnoszeniu ciężarów. Sportowcy niepełnosprawni startują w tej dyscyplinie wyciskając sztangę leżąc na ławeczce. W czteroosobowej ekipie Zrzeszenia Sportowo-Rehabilitacyjnego „Start” Zielona Góra najlepiej zaprezentował się Marek Trykacz, podopieczny trenera Remigiusz Wołejki. W kategorii wagowej 72 kg zdobył złoty medal wynikiem 170 kg . Udział zawodnika w Mistrzostwach był jednym ze sprawdzianów przed najważniejszą imprezą sportową, jaką są Igrzyska Paraolimpijskie Rio de Janeiro ’2016, do których Marek Trykacz wcześniej się zakwalifikował.

Dobrze zaprezentowali się zawodnicy, których trenerem jest Mateusz Hozakowski. Złoty medal zdobyła Karolina Konopko w kategorii wagowej 45 kg uzyskując wynik 52 kg, który jest Jej nowym rekordem życiowym. Karolina jest członkiem kadry narodowej, od początku tego roku reprezentuje barwy naszego klubu. Wcześniej była zawodniczką „Startu” Wrocław.

W Mistrzostwach udział wzięło po raz pierwszy dwóch zawodników. W kategorii wagowej 80 kg. Rafał Beyger wycisnął ciężar 75 kg, zajmując IV miejsce, natomiast Bartosz Jąder próbował zaliczyć 85 kg , niestety niewielkie błędy techniczne wyeliminowały zawodnika z dalszej rywalizacji. Cieszymy się, że w sekcji podnoszenia ciężarów przybywa zawodników, życzymy im jak najlepszych wyników sportowych.Powrót