Zrzeszenie        Kalendarz imprez        Partnerzy        Kontakt

Srebro i brąz zespołowo podczas Pucharu Świata strzelców w Bangkoku24.03.2016
W dniach 12-19.03.2016r. w Bangkoku - Tajlandia odbył się Puchar Świata niepełnosprawnych w strzelectwie sportowym, gdzie startowało 109 zawodników z 30 krajów. W składzie pięcio-osobowej reprezentacji kraju wchodził zawodnik naszego stowarzyszenie: pistoleciarz Szymon Sowiński oraz trener kadry narodowej Marek Marucha, pozostali kadrowicze to Filip Rodzik (SKORPION Polkowice), Sławomir Okoniewski i Waldemar Andruszkiewicz (oboje KSI START Szczecin).

Szymon Sowiński w konkurencji P1 – pistolet pneumatyczny 60 strz. piątym wynikiem z eliminacji 559 pkt. wszedł do finału gdzie po emocjonującej walce uplasował się na czwartym miejscu wynikiem 152,7 pkt. Zwyciężył reprezentant Ukrainy – Oleksii Denysiuk – 196 pkt. Bardzo dobre czwarte miejsce naszego zawodnika dało reprezentacji Polski w klasyfikacji zespołowej srebrny medal – wynikiem 1648 pkt. Wygrał zespół z Korei – wynikiem 1678 pkt. W kolejnej konkurencji P4 – pistolet dowolny 60 strz. Sowiński po eliminacjach był szósty - wynikiem 523 pkt. (rekordy życiowy), w finale natomiast zajął siódme miejsce wynikiem 81,3 pkt. Ten najlepszy rezultat w drużynie przyczynił się do zdobycia brązowego medalu zespołowo – wynikiem 1534 pkt. przed reprezentacją Korei - 1564 pkt. i Turcji – 1548 pkt.

Szymon Sowiński startował jeszcze w dwóch konkurencjach indywidualnych w P5 – pistolet standard 40 strz. gdzie uzyskał wynik 344 pkt. co dało mu czwarte miejsce. Zwyciężył Brazylijczyk Rosenthal Geraldo wynikiem 349 pkt. W kolejnej konkurencja P3 – pistolet sportowy 30+30 strz. Sowiński uzyskał wynik – 542 pkt. – 10 miejsce.

Pozostali kadrowicze strzelali ze zmiennym „szczęściem” zajmując kolejno miejsca: Waldemar Andruszkiewicz – R1 – karabin pneumatyczny stojąc – 598,8 pkt. – 12 miejsce, R3 – karabin pneumatyczny leżąc – 620,7 pkt. – 26 miejsce. Sławomir Okoniewski: P3 – pistolet sportowy – 518 pkt. – 21 miejsce, P1 pistolet pneumatyczny – 550 pkt. – 15 miejsce i P4 – pistolet dowolny – 516 pkt. - 10 miejsce, P5 – pistolet standard - 341 pkt.- 5 miejsce. Filip Rodzik – P1 pistolet pneumatyczny – 539 pkt. – 19 miejsce i P4 – pistolet dowolny – 495 pkt. - 18 miejsce.