Zrzeszenie        Statut        Kalendarz imprez        Projekty        Partnerzy        Kontakt


Aktualności

Dariusz Matkowski nie żyje16.03.2016
Z wielkim żalem i smutkiem zawiadamiamy, że w dniu 14 marca 2016 roku odszedł od nas nasz zawodnik DARIUSZ MATKOWSKI. Był dobrze zapowiadającym się piłkarzem, lecz wypadek sprawił, że resztę swojego życia musiał spędzić poruszając się na wózku inwalidzkim. Jako, że sport był nieodłączną częścią Jego życia zaczął 20 lat temu próbować swoich sił w sporcie osób niepełnosprawnych zaczynając w naszym klubie od lekkiej atletyki, ciągle nie mogąc pogodzić się z tym, że nie powróci do swojej ukochanej piłki nożnej.

Okazało się jednak, że w tenisie stołowym odnalazł swoje zainteresowanie. W tej dyscyplinie odnosił znaczące sukcesy sportowe zdobywając medale Mistrzostw Polski w grze indywidualnej i drużynowej. Miał predyspozycje do tej dyscypliny sportowej i wielkie szanse powrotu do kadry narodowej, do której był na krótko powołany. Niestety częste niedomagania zdrowotne nie pozwoliły mu na aktywne uczestniczenie w życiu sportowym.

Darek był z nami zawsze w dobrych chwilach i tych trudnych dla stowarzyszenia wspierając nasze przedsięwzięcia, jak również działając w Miejskiej Społecznej Radzie ds. Osób Niepełnosprawnych. Jako osoba na wózku inwalidzkim dawał przykład, jak można wspaniale funkcjonować w życiu pokonując wszystkie bariery, przede wszystkim te społeczne . Zawsze miał na uwadze dobro osób niepełnosprawnych.Był dobry i życzliwy zarówno dla najbliższych, jak również dla swoich kolegów. Miał zawsze swoje zdanie i kierował się zasadą, że „człowiek musi być przyzwoity”.

Darku, odszedłeś za wcześnie ,będzie nam Ciebie bardzo brakowało…

Koleżanki i Koledzy ze „Start-u” Zielona Góra

Powrót