Zrzeszenie        Kalendarz imprez        Partnerzy        Kontakt


Aktualności

"START" obronił tytuł drużynowego Mistrza Polski Niepełnosprawnych w tenisie stołowym16.11.2015
W dniach 14-15 listopada 2015r. w Wojewódzkim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Drzonkowie odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Polski niepełnosprawnych w tenisie stołowym organizowane przez Polski Związek Tenisa Stołowego w Warszawie. W imprezie uczestniczyło 13 zespołów z jednostek „Start” z Polski. Zawodnicy rywalizowali w 4-osobowych zespołach, w składzie których znajdował się 1 zawodnik grający na wózku inwalidzkim, 1 zawodniczka oraz 2-ch zawodników również z dysfunkcją narządu ruchu.

Po raz czwarty z rzędu niepokonani okazali się zawodnicy zielonogórskiego „Startu”, zdobywając tytuł DRUŻYNOWEGO MISTRZA POLSKI na 2015 rok, powtórzyli sukcesy z lat 2014, 2013 i 2012. Drużyna w składzie DOROTA MITUTA, TOMASZ JAKIMCZUK, PIOTR GRUDZIEŃ, MARCIN SKRZYNECKI i TOMASZ MIKA wygrała wszystkie mecze w mistrzowskich rozgrywkach. W grupie eliminacyjnej zajęli I miejsce pokonując 5:0 „Start” Szczecin, 3:2 „Start” Białystok. W ćwierćfinale wygrali ze „”Startem – Szansą” Gdańsk 3:2, w półfinale ze „Startem” Radom 3:2. W finale nasi zawodnicy pokonali IKS Jezioro Tarnobrzeg 3:1.

Dominującą rolę w zielonogórskim zespole odegrali Mistrzowie paraolimpijscy z Londynu, ubiegłoroczni Wicemistrzowie Świata: Piotr Grudzień i Marcin Skrzynecki. Podopieczni trenera Lucjana Błaszczyka wygrali wszystkie swoje spotkania. Za zadawalający można uznać występ w mistrzowskiej drużynie Doroty Mituty i Tomasza Jakimczuka podopiecznych Jacka Kaczmarka oraz debiutującego w barwach zielonogórskiego „Startu” Tomasza Miki podopiecznego Adama Jurasza.

W Mistrzostwach Polski wzięła udział również druga drużyna naszej reprezentacji. Zespól podopiecznych Jacka Kaczmarka w składzie: Anna Pijajko, Jan Chełmicki, Hubert Morusiewicz (bardzo udany debiut tego obiecującego zawodnika na Mistrzostwach Polski) zajął w końcowej klasyfikacji 11 miejsce.

Należy podkreślić bardzo wysoki poziom sportowy Mistrzostw Polski i doskonałą grę naszych utytułowanych zawodników. Było to wspaniałe sportowe widowisko. Serdecznie im gratulujemy i dziękujemy za dostarczone emocje. Wysoki sportowy poziom naszych tenisistów cieszy i dobrze wróży w aspekcie zbliżających się Indywidualnych Mistrzostw Polski, które odbędą się w Gdańsku w grudniu tego roku.

Powrót