Zrzeszenie        Statut        Kalendarz imprez        Projekty        Partnerzy        Kontakt

Aktualności

Parakajakarka zielonogórskiego "START-u" w Rio de Janeiro11.09.2015
W dniach 4-6.09.2015 w Rio de Janeiro odbyły się przedolimpijskie, międzynarodowe zawody kajakowe, które były zaliczane do cyklu zawodów testowych na obiektach olimpijskich. W skład 7 osobowej reprezentacji z Polski wchodziło 6 zawodników pełnosprawnych oraz 1 zawodniczka niepełnosprawna z zielonogórskiego „Start-u” - Kamila Kubas wraz z trenerem Janem Durczakiem.

www.aquecerio.com

Zawod y, podobnie jak Mistrzostwa Świata, Mistrzostwa Europy i Puchar Świata miały charakter integracyjny i uczestniczyli w nich zawodnicy pełno i niepełnosprawni. W zawodach uczestniczyło 31 zawodników niepełnosprawnych w konkurencjach klasach startowych, które będą rozgrywane na Igrzyskach Paraolimpijskich.

Kamila Kubas zajęła bardzo dobre III miejsce w KL1 z czasem 01:04,123 ,wyprzedziła zawodniczkę z Węgier oraz z Brazylii. Zwyciężyła zawodniczka z Rosji, druga była reprezentantka z Niemiec (medalistki mistrzostw Świata). Wynik świadczy o wysokiej formie, jaką prezentuje nasza zawodniczka i jest dobrą zapowiedzią przed udziałem w przyszłorocznych Mistrzostwach Świata, gdzie ma wielkie szanse na uzyskanie kwalifikacji paraolimpijskich.Powrót