Zrzeszenie        Statut        Kalendarz imprez        Projekty        Partnerzy        Kontakt

Zwycięstwo tenisisty zielonogórskiego „Startu” podczas I Grand Prix Polski09.09.2015
W dniach 04-06 września 2015r. w Gdańsku odbyło się I Grand Prix Polski Niepełnosprawnych w tenisie stołowym. W turnieju z udziałem ok. 150 zawodników niepełnosprawnych z całej Polski wzięło udział troje zawodników Zrzeszenia Sportowo-Rehabilitacyjnego „Start” Zielona Góra – podopiecznych trenera Jacka Kaczmarka. W grupie zawodników grających na wózkach zwyciężył Tomasz Jakimczuk, który w swojej grupie eliminacyjnej wygrał bezapelacyjnie wszystkie spotkania (3:0 z Markiem Szafrańcem – Start Katowice i 3:0 z Mateuszem Ziarnikiem – Start Bydgoszcz). W półfinale pokonał 3:1 Mariusza Siewierskiego – Start Bydgoszcz, a w finale zmierzył się ze swoim kolegę z kadry Rafałem Czuperem (Start Białystok) z którym po wyrównanym pojedynku zwyciężył 3:1. Wygrana wszystkich spotkań to duży sukces Tomasz Jakimczuka podczas I Grand Prix Polski.

Startowali również Dorota Mituta i Tomasz Mika, którzy w swoich grupach zajęli 3 miejsca. Podczas pojedynków grupowych zajęli 2 miejsca, w półfinale jednakże przegrali swoje pojedynki odpowiednio Dorota Mituta - 0:3 z Karoliną Pęk – (Jezioro Tarnobrzeg) i Tomasz Mika - 2:3 z Sławomirem Brakiem (Start Łódź).

Grand Prix w Gdańsku było pierwszym turniejem eliminacyjnym do Mistrzostw Polski niepełnosprawnych w tenisie stołowym, które odbędą się w Gdańsku 04-06 grudnia 2015 roku.