Zrzeszenie        Statut        Kalendarz imprez        Projekty        Partnerzy        Kontakt

Aktualności

Obóz sportowy - szkolenie wyjazdowe - Gościm 201525.08.2015
W dniach 9-22 sierpnia 2015r. w Gościmiu odbył się obóz sportowy dla osób niepełnosprawnych zorganizowany przez Zrzeszenie Sportowo-Rehabilitacyjne „Start” w Zielonej Górze. Środki na dofinansowanie przedsięwzięcia pochodziły z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych oraz z Ministerstwa Sportu i Turystyki. Miejscem realizacji był Ośrodek Rehabilitacyjno-Wypoczynkowy im. W. Degi, w którym znajdują się przystosowane dla osób niepełnosprawnych obiekty sportowe: sala sportowa, boiska tartanowe, kryta pływalnia, siłownia, przystań wodna itp.

W obozie brało udział 40 osób, uczestnicy podzieleni byli na grupy ćwiczebne. Program obozu był bardzo bogaty. Prowadzone były systematyczne zajęcia w różnych dyscyplinach sportowych tj. w tenisie stołowym, bocci, pływaniu, piłce siatkowej, lekkiej atletyce oraz ogólnokondycyjne. Uczestnicy doskonalili umiejętności, technikę, ogólną sprawność. Dzięki ich dużemu zaangażowaniu i współpracy z profesjonalną kadrą trenersko-instruktorską podnosili swój sportowy poziom. Uczestnicy obozu, to zawodnicy niepełnosprawni naszego stowarzyszenia, którzy na co dzień trenują w różnych sekcjach sportowych. Wspólny udział w obozie był dla nich również wspaniałym czasem na wzajemne poznanie się, na ich integrację.

Obóz minął w miłej, sportowej atmosferze, po jego zakończeniu zawodnicy z wielkim zapałem powrócili do systematycznych zajęć i zawodów sportowych.

Obozy sportowe są ważną częścią usprawniania sportowców niepełnosprawnych. Promując aktywność fizyczną, służą upowszechnianiu kultury fizycznej w środowisku osób niepełnosprawnych.
Powrót