Zrzeszenie        Kalendarz imprez        Partnerzy        Kontakt


Aktualności

Dobre miejsce tenisistów stołowych w Janskich Lazniach10.06.2015
Reprezentacja Zrzeszenia Sportowo-Rehabilitacyjnego „Start” Zielona Góra uczestniczyła w Międzynarodowym Turnieju tenisa stołowego „XX Puchar Miasta Jańskie Laźnie”, który odbył się dniach 05-07 czerwca 2015r. w Janskich Lazniach (Czechy). Nasz zespół w składzie Jan Chełmicki, Dariusz Pawlak i Hubert Morusiewicz wypadł bardzo dobrze. Podopieczni trenera Jacka Kaczmarka zajęli VII miejsce w turnieju obsadzonym przez 20 startujących reprezentacji z Niemiec, Słowacji, Czech, Polski i Węgier.

W eliminacjach zajęli II miejsce w grupie wygrywając 4:1 z SK Janske Lazne (CZE), 4:0 z SV Thoffelt Stutgard (GER), 4:1 z CSMPS (SLO). W decydującym pojedynku, o pierwsze miejsce w grupie ulegli reprezentacji Hradec Kralove 2:4. W ćwierćfinale przegrali z drużyną Labe Kolin A – wynikiem 0:4, która zwyciężyła w całym turnieju. Mecz o miejsce VII wygrali 4:1 z zespołem START Wrocław.

Trzeba podkreślić, iż bardzo dobrze wypadł debiutujący 18 letni tenisista niepełnosprawny Hubert Morusiewicz, który wygrał większość swoich pojedynków.

Wszystkim tenisistom serdecznie gratulujemy sukcesów.
Powrót