Zrzeszenie        Kalendarz imprez        Partnerzy        Kontakt


Aktualności

Zielonogórski "START" obronił tytuł Wicemistrza Polski w piłce siatkowej plażowej08.06.2015
W dniach 05-07 czerwca 2015r na profesjonalnych boiskach Wojewódzkiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Drzonków w Zielonej Górze odbyły się Mistrzostwa Polski Osób Niepełnosprawnych w piłce siatkowej plażowej, których organizatorem było Zrzeszenie Sportowo-Rehabilitacyjne „START” w Zielonej Górze.

W mistrzostwach udział wzięli zawodnicy z klubów: IKS„Atak” Elbląg, SSN„Start” Łódź, ZSR „START” Zielona Góra. Zawody rozegrano systemem „każdy z każdym”. Wszystkie zwycięstwa odniósł zespół IKS „ATAK” Elbląg zdobywając tym samym tytuł Mistrza Polski na 2015 rok. Na drugim miejscu uplasował się ZSR „START” Zielona Góra I, broniący tytułu Wicemistrza Polski z 2014 roku. Nasi zawodnicy wygrali cztery spotkania, wszystkie wynikiem 2:0, uznając jedynie wyższość zespołu z Elbląga, z którym przegrali 0:2. Brązowy medal przypadł reprezentacji SSN „START-u” Łódź.

W składzie naszej pierwszej reprezentacji wchodzili: Bartłomiej Synowiec, Jacek Moliński, Bartosz Żok i Michał Wypych. Trenerem zespołu jest Janusz Krulikowski. Na dalszych pozycjach uplasowały się START Zielona Góra II i START Zielona Góra III.

Końcowa Klasyfikacja Mistrzostw:

Miejsce Klub Punkty Sety
1. IKS ATAK Elbląg 8 8:0
2. ZSR START Zielona Góra I 7 6:2
3. SSN START Łódź 6 4:5
4. ZSR START Zielona Góra II 5 3:6
5. ZSR START Zielona Góra III 3 0:8

Wszystkie reprezentacje otrzymały puchary i dyplomy, a zawodnikom za miejsca I-III wręczono medale. Najlepszym zawodnikom wręczono statuetki:
- Piotr Moszczyński (ATAK Elbląg) – najwszechstronniejszy
- Adam Stępień (ATAK Elbląg) – najlepszy atakujący
- Bartłomiej Synowiec (START Zielona Góra I) – najlepszy obrońca
- Piotr Matuszkiewicz (START Łódź) – najlepszy zagrywający

Piłka siatkowa cieszy się coraz większym powodzeniem wśród sportowców niepełnosprawnych, którzy walczą o włączeni tej dyscypliny do programu Igrzysk Paraolimpijskich. Cieszy fakt, że zawodnicy z Polski stanowią światową czołówkę piłki siatkowej plażowej na stojąco, wiążemy z ich występami wielkie nadzieje na przyszłość.Powrót